Mesut Yar 40 Kilo Nasıl Zayıfladı?

1Mesut Yar tam 10 ayda 40 kilo verdi ve zayıfladı evet hem de çok zayıfladı. Peki Mesut Yar nasıl zayıfladı, nasıl kilo verdi? Mesut Yar kendi kendine zayıflamış. Tamamen kendi iradesiyle başladığı diyette, önce ayna karşısına geçmiş ve kendini hiç beğenmemiş. Bu durum canını sıkmış ve kesinlikle zayıflamaya karar vermiş.

Peki Mesut Yar bu kadar fazla zayıflamayı nasıl başardı?

Tamamiyle kendi iradeysiyle sağlıklı beslenmeye başlayan Mesut Yar, gereksiz ve aşırı yemek yemeyi bırakmış. Kendini zayıf hayal etmiş. Beyin olarak kilo vermeye kesinlikle karar vermiş. ben bu kiloları vermeliyim-vereceğim diyerek yola koyulmuş. Her şey beyinde başlar!

Mesut Yar, 127.3 kilo ile başladı diyete ve boyu 1,83’tü. Ben bu kiloyu vereceğim dedi.

127 kilo ile başlayan diyette 10 ayda tamı tamına 40 kilo verdi !

Yağ, un ve şekeri hayatından tamamen çıkardı. Yağlı yemek yok. Unlu yemek yok. Şekerli yemek yok.

Önce niyet, sonra diyet !

Antakya biberi nasıl zayıflatır?

Antakya’ya gitmiştim. Devasa bir masada oturuyorduk. Ben beyaz
peynir ve domates, karşımdakiler tıka basa yiyordu. Ve hepsi benden çok daha zayıftı. “Kilonuzu nasıl koruyorsunuz?” dedim. “Ete limon sıkıyoruz, Antakya biberi yiyoruz” dediler. Yeşil ve sulu bir biber. Acıyı çok severim ama ısırdığım anda acıdan ölüyordum. Dilin damağın resmen şişiyor. İlk üç gün büyük acılar çektim. Ama sonra alıştım, 12 kilo daha verdim. Bu biber, spor yapıyormuş gibi metabolizmayı hareketlendiriyor.

Biberin zayıflattığını hepimiz biliyoruz. Çünkü biber metabolizmayı hızlandırıyor ve kilo vermek için gerçekten de çok çok işimize yarıyor. Kırmızı biber, antakya acı biberi, her türlü acı biber..Adı hiç önemli değil biber metabolizmayı çalıştırır ve zayıflatır!

Antakya Biberi Nasıl Zayıflatır?

Samandağ biberi, yeşil ve sulu bir biber. Çok lezzetli ama aynı zamanda çok da acı. Yenmeye başladıktan sonra özellikle ilk iki, üç gün ağzınız bayağı yanıyor. Dilinizin damağınızın şiştiğini hissediyorsunuz.

Ancak daha sonra alışıyorsunuz. Diğer biberlerden daha acı olduğu halde en önemli özelliklerinden biri mideye zarar vermemesi. Midede diğer enzimlerle hemen karışarak sindirimi çabuklaştıran bu biber, spor yapıyormuşsunuz gibi metabolizmanızı hızlandırıyor ve böylece yağ yakmayı kolaylaştırıyor. Samandağ biberi, doğal ortamında yetiştirilip siparişe göre taze olarak yerinden toplanıyor. Antakya’daki pazarlarda hemen tükeniyormuş şu sıralar. Sofrada yemeklerle beraber, yemeğin içine doğrayıp ya da közde pişirerek de yiyebilirsiniz. Çok acı olduğu için önceleri yerken dikkatli olmakta yarar var. Bir de yağ yakımı kolaylaştırmak için günde bir saat spor yapmakta…

Samandağ Antakya Acı biberinin özellikleri

Metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ yakımını artırır.
Biber mideyi uyarır, sindirim salgılarını artırır, sindirimi kolaylaştırır, idrarı artırır.
İçerdiği antioksidan ve diğer maddeler sayesinde, birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
C vitamini yönünden zengin olduğundan, bedenin hastalıklara karşı direncini artırır, soğuk algınlığının ilk aşamasında iyileştirici etki gösterir.
İçerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle kabızlığa iyi gelir.
Acı biber aynı zamanda akciğerler için yararlıdır. Balgam söktürücü işlevi vardır, kronik bronşit ile anfizemi önler ve hafifletir, solunum zorluklarını giderir.
Damarlarda pıhtılaşmış kanı çözer, ağrıları dindirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir