Mısır Püskülü ve Kiraz Sapıyla Ödem Atın

Pısır püskülü ya da kiraz sapı deyip geçmemek lazım. Özellikle diyette olduğumuz dönemlerde ve ellerimiz ve ayaklarımız şiştiğinde ödemlerle başımız derde giriyor. Vücudumuzda biriken ödem bizi şişkin gösteriyor. İşte bu dönemde mısır püskülü ve kiraz sapı hemen yardımımıza koşuyor. Kiraz sapıyla birlikte demlenerek içilen mısır püskülü vücutta biriken ödemi silip atıyor hanımlar. Mısır püskülüyle kiraz sapını büyük bir demliğe koyun, üstüne azcık yeşilçay, azcık da funda çayı ekleyip kaynar suyla demleyin ve için !

MISIR PÜSKÜLÜYLE KİRAZ SAPI NASIL İÇİLİR ?

Mısır püskülüyle kiraz sapının ödeminizi atmasını istiyorsanız içtiğiniz süre boyunca 2 lt. su içmek zorundasınız ve unutmayın bi ayağınız tuvalette olacak. Bol bol idrar atacaksınız ki ödem vücudunuzdan çıksın.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İdrar yollarını temizler ve idrar söktürür. Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur.

Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır. Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. Ödemleri giderir. İdrar yollarındaki ve mesanedeki taşları düşürür. Sinirleri yatıştırır.

Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır? 1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesiyle hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir.

Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan kiraz sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir