Mutluyken Hüzünlüyken Yiyen Kilo Alır

Mutluyken yemek yemek isteyenler parmaklarını kaldırsın : )

Bir de mutsuzken olanları var; onlarda hepiciğiniz kulak verin bakalım. Evvet; güzel bir konu başlığım var benim ve bu konuda size çok güzel bir şekilde yararlı olacağımı düşünüyorum. Ruhun gıdası nedir? En çok bilinen bir sözdür bu; mutlaka duymuşsunuzdur: Müziktir. Müzik, ruhun gıdasıdır. Ama bir de şöyle düşünün.

Müzik var ve yemek var; ayrıca mutluluk da var. Oh keyfim daha ne ister.

Güzelce zevkle yerim yemeğimi .Yemeklerinizde müziğin size eşlik etmesine izin verin.

Yemeklerinizi daha doymuşlukla yersiniz. Ve hatta bu da araştırılmış bir şeydir ki; doymadan masadan kalkabilirsiniz ve formda kalmanıza müzikle kendi kendinize yardım etmiş olursunuz.

Huzurla yenen yemekler büyük mutluluklar verir size, siz farkında olmadan neleri kazanma hakkına sahipsinizdir belki ilk zamanlarda göremezsiniz ama hayatınızda bunu yapmaya devam ettiğiniz sürece bunu uygulamaya can verdiğiniz sürece o kadar büyük pozitiflikler saracak ki etrafınızı siz bu sihirli müziğe sihirli ellere hayran bir tac kazanacaksınız.

Bakın görün, yemeklerinizi müzikle renklendirin, sizi huzurla dolduracak; mesela Türk Sanat Musikisine yönelin. Bir felek çalarmış gibi, anılarınızı tazelermiş gibi ,,, Her lokmadan bir değil bin tat alır gibi; denemek size ne zarar getirecek ki? Hele bir deneyin, bir görün.

Yemeklerinize her zaman bir eşlik eden olması iyidir.

Müzik ve siz her zaman iyi bir ikili olabilirsiniz ve hatta sıkı bir dost nereden belli ki olur mu olur. Yemeklerini müziksiz yiyemeyen ve o olmadan huzur duyamayan rahatlıkla yemek yeme zevkine erişemeyen birisi olursunuz.

Hele bir de evde misafir varsa; çoğunlukla daha büyük zevkler elde edebilirsiniz işte.

Daha renkli capcanlı bir yemek sohbet eşliğinde nefis, Kulağa hoş gelen bu sözler hayatınızın da en güzel taşların olsun hanımlar, hayattan zevk almasını hayatı yaşamasını onun artısını eksisini iyi değerlendiremeyen bir insan kendi içinde güzellikleri yaratamayan insan hiçbir zaman istediği noktalara gelemez.

Kendinizi aşın, hayatınızı aşın.

Büyük şeyler düşünmenize gerek ki; kendi yağınızda kavuracağınız kadarınca size yeter, yaz da geliyor, hayat bir başka bir bambaşka güzelleşiyor, hissediyor musunuz?

Sağlıkla kalın, mutlu kalın, Sitenin Meleği.