Nasıl Diyet Yaparsam Hızlı Zayıflarım ?

Diyetler büyük cazibesi olan uygulamalar. Hele ki de siz zayıflamak isteyen ve acil çareler üretmesinin beklediğiniz bir şeyler arayışında iseniz. Tehlikeli ama bu profil genelde adına bakıp direk her diyeti uygular.

Neden? Çünkü acil çözüm bekliyordur onun çaresi de o diyettir gibi görünür. Nedenlerimiz ne olursa olsun bizler hep doğru olanı seçmeliyiz. Adımlarımız bizim geleceğimizi de belirleyecektir. Diyet diyip geçmeyin sakın kızarım sağlığınız için attığınız ya da atacağınız büyük bir adım olacak bu. Neden mi siz hep sağlıklı olmak adına adımlar atarken bir yandan da kilolarınızdan kurtulmak isteyişin e içinizdeki kilolarınıza karşı olan sıkıntılarınız rahatsızlıklarınız tetik edecek aklınıza ve hep kemirecek. Bunu uygulasam ne olacak bak haftada 4 kilo verdiriyormuş.

Ayda 16 kilo eder. Ooo süper harika. Hayır değil işte ne süper ne harika hiç güzel bir haber değil.

Vücuttan ne haber hani? Onun sağlığı olmadıktan sonra onun düzeni bozulduktan sonra sen istediğin kadar kilo ver manken gibi ol ne fark edecek. Miden bozulsa ve yemek yiyemesen? Bağırsaklarını bozsan ve daha neler neler bir sürü tehlikeler seni bekliyor durumlardalar. Karşında gelse de uygulasa tuzağıma düşse der gibi bekliyorlar hem de.

Sağlıklı insan profilini günümüzde çok az insan çizebiliyor.

Çoğuna sorulan sorular ve alınan cevaplara gör ben de aslında onlara hak vermiyor değilim. Sorular ve cevaplarla beraber kendi yorumlarımla birlikte paylaşıyorum. Bayana diyorsunuz ki günlük öğün sayınız öğünlerinizi zamanında alıyor musunuz yemeklerinizi nasıl yiyorsunuz gibi sorular soruluyor ve diyor ki zamanında yemek yiyemiyorum iş ve hayat koşullarından dolayı ayakta yemekler zamansız ve düzensiz bir yemek yeme alışkanlığım var diyor.

Buna ne denir şimdi. Siz de diyorsunuz ki ama bu sağlık onu eksik etmemek gerek dikkat etmek gerek. İşte bu durumda biraz zorluk çekiliyor. Hayat koşullarınız iş standartlarımız bizi zorlayıcı hareketlerde bulununca bizler ister istemez bu döngünün içersine giriyoruz ve artık istesek de bir süreden sonra çıkamaz hale geliyoruz.

Ev yemeklerinden sağlıklı besinlerden habersiz bir çare şekilde besin tüketimlerimiz bünyemizi bünyen güne bir kabarmış kek ve sonra sönmesi gibi bir duruma götürüyor hiç de iyi bir gözlem gelmiyor gözlerimin önüne ama karşınızda da böyle diyen bir insana ama hayır işini yapma yemeğini yiyeceksin de diyemezsin.

Para kazanamazsa zaten yemek alacak durumu olmayacaktır para kazanamazsa hayatını idame ettiremez duruma gelecektir.

Hayat koşullarımızın bizi getirdiği ya da daha gelmediği geleceği daha kötü noktalar olduğunu düşünüyorum. Özellikle fast food denen kavramın yemek beslenme türünün anne ve babaları özellikle başlarının çok ağrıyacağını düşünüyorum. Sağlıklı günler diliyorum en içten dileklerimle.

Sitenin Meleği.