Nasıl Zayıflayacağım Nasıl Zayıflamalıyım ?

Yapılan araştırmalara göre yapılan diyetlerin olumsuz sonuç vermesinin başlıca nedeni kadınların beyinlerinde oluşturdukları olumsuz düşünceler.

Ne yaparsam yapayım kilo veremem, diyet yapmak zaten yaramıyor, ne yapayım su içsem yarıyor gibi düşünceler beynimizi etkiliyor ve metabolizmamızın kalori harcamasını engelliyor. Böylelikle yaptığımız diyet aylarca sürse dahi kilo kaybına uğramadığımız gibi kilo almamızda olası bir sorun haline geliyor.

Uzmanlar diyet yapmaya karar veren kadınların öncelikle kendilerini psikolojik olarak diyet yapmaya ve zayıflayacaklarına inanmaları gerektiğini ve kendilerini bu duruma hazırlamaları gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Diyet yapmaya başlamadan önce elinize kağıt kalem alın ve neden kilo vermek istediğinizi, kilo verdiğiniz takdirde hayatınızda oluşacak olan güzel değişiklikleri not edin ve bu kağıdı çoğaltarak görebileceğiniz her yere asın, bu işlem diyet uygulaması süresince motive gücünüzü arttırarak daha rahat kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diyet yapmak için bir uzmana başvurmalı, vücut kütlenizi öğrenmeli ve ideal kilonuzu öğrenerek hedefiniz haline getirmelisiniz.

Hekiminizin size vereceği diyet listesine harfiyen uymak tek başına kilo vermenize çok fazla yardımcı olamayacağından kesinlikle egzersiz ve spor ile desteklemelisiniz.

Bunun için vaktiniz yok ise mutlaka bir spor salonuna yazılmalı ve uzman gözetiminde spor yapmaya devam etmelisiniz.

Bütün bu planlara uyduğunuz ve düzgünce uyguladığınız takdirde kilo vermemeniz mümkün değil.

İdeal kilonuza istediğiniz süre içerisinde ulaşmak için olumsuz düşüncelerinizden kurtulun ve hekiminizin tavsiyelerini harfiyen uygulayın