Neden Kilo Veremiyorum ?

Nedensiz sebepsiz hiçbir şey olmaz. Siz bedeninize ne kadar değer verirseniz o da ayna gibi sizin ona verdiğinizi değeri size geri yansıtır. Bu yansımalar sonuçlarında sizler mutlu olursunuz ya da mutsuz olursunuz. Bu aynanın dengesini bilmeyen hanımlardır üzülenler. Ve kimi zamanda kendilerini ir kapalı kutu gibi onun içine atıp kendine küsen hayata küsen hanımlar.

Oysa ne kadar yanlış ne kadar yazık ediyorlar kendilerine. Bedenlerindeki ruhlarındaki güzellikleri görmeden onların farkına varmadan her geçen gün o güzelliklerin üstüne toprak atıyorlar. Güzelliklerinin farkına varamadan yaşıyorlar ve güzelliklerini görmez hale geliyorlar. Asıl güzelliklerini göremediklerinden kör ettiklerinden de kendilerine acı veriyorlar. Bu duygu kötü bir duygu olsa gerek diyorsunuzdur kesin. Yaşamayan hanımlar böyle derler.

Ama inşallah şuan evet ben de tam böyleyim diyen hanımlar da okuyordur evet ben aynı böyleyim diyor ne kadar yanlış yaptıklarını bir kez de benden duyuyorlardır. Evde annemiz olsun evde eşimiz olsun birçok kere bu yanlışımızı bize yenilemiştir belki ama işte biz kör olduğumuzdan o vakit göremeyiz.

Ama yine geç değil. Her zaman ama her zaman zararın neresinden dönersen kardır diye düşünmek gerek. Elde edemediklerine üzülmeden evvelinde ben bundan sonra neler yapabilirim ben nasıl artılar kazanırım demeliyiz. Hayata dönmeliyiz. Yaşama dönmeliyiz. Bu zamana kadar ki bildiğiniz ve kafanızda evet bu böyledir diye mühürledikleriniz gerçekleri bir kenara bırakın ve her şeyinizi sıfırlayın. Kendinizi sevmelisiniz.

Kendinizin değerli olduğunu bilmelisiniz her şeyi baştan başlayacağınıza inanmalı güzel bir bayan olacağınızı istediğiniz kadar kilo vereceğinizi hayal etmelisiniz.

Gerçeklerin peşinden koşmak sizi gerçeklere kadar götürecektir. İstediklerinizi elde etmede size yardımcı olacaktır. Neden kilo veremiyorum ben diye bağırmak çağırmak size yarar değil zarar verir. Bunların gerçekten farkında mısınız? Nasıl bir bilinç içindesiniz, nasıl bir psikolojidesiniz saptayın. Sonra adımlar bir bir gelsin.

Eğer ki bunu anlayamayacak derece bir durumda iseniz çevrenizden en olmadı bir diyetisyenden yardım almalısınız. Siz isterseniz eğer siz dilerseniz eğer ve Allah da nasip kısmet edip gerçekten istediğinize inanırsa olmayacak hiç bir şey yoktur. Biraz sabır biraz güven biraz çaba! Olacak!

Sitenin Meleği.