Niye Şişmanlıyor, Niye Zayıflayamıyoruz ?

Kilo dertlerimiz temelimiz nedir?

Yağlar, yağlar bölgesel yağlanmalar vücut yağlanmaları. Nerede olursa olsun can sıkıcı ve güzellik bozucu işte. Bir zaman geldi ve birden kilo aldınız dikkat edemediniz. Yağlarınız aldı başını gitti. Eski halinizi özlediniz ama nasıl o günlere geri döneceksiniz bilmiyorsunuz.

Bunun kısa kısa yolları var. Bir okuyun bakalım. Kulak verin.

Meyve sularınızı en en sevdiklerinizi bile mesela vişne suyu maden suyuyla karıştırın öyle için. Burada kalori olarak karda olmuş oluyorsunuz.

İçeceğiniz meyve suyunun yarısı kadar bir kalori ihtiyacına denk geldiğinden yararlı.

Telefonlarınızı telsizden kullanın. Canınız dedikodu yapmak istese de siz kulağınızda saatlerde konuşmaktansa hem iş yapın hareket edin hem de bir yandan telsiz ile telefondan arkadaşınızla konuşun. Hareket ve hareketlilik adına adımlarınızı atarken ilginç olmaya çalışın.

Farklı yönlerden ne nedir nasıldır nasıl yaparım gibi sorularla hep kendinizi sorguluyor olun.

Abur cuburun maddi olarak da size zararlarını düşünün. Göz önüne alın abur cubura verdiğiniz masrafları hesaplayın ve her ay verdiğiniz parayı bir kenara koyun ve daha sonra bu parayla kendinize bir şeyler alın.

Ödülünüz bu olsun.

Tüketeceğiniz besinlerin ambalajlarına dikkat edin ve iyice okuyun. Kalori değer tablosuna mutlaka göz atın ve ona göre tüketin.

Kendi salata sosunuzu kendiniz yapın.

Yanınızda hep bir şişe su olsun. Su için bolca.

Sütün doyurucu etkisi vardır. Bundan dolayı sabahları kahvaltılarınızda süt tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bu hem kahvaltınızı zenginleştirici bir tercih olacaktır.

Yemeklerinizi pişirmeden önce ölçün öyle pişirin. Çünkü bazen makarna gibi mesela yiyeceklerde pişince şişen ve farkında olmadan fazla tükettiğiniz olabiliyor dikkat etmek gerek.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.