Ödem Nasıl Atılır ?

detoks ödemÖdem nasıl atılır, ödem attırıcı bitkiler nelerdir, ödem atma yolları ve ödemin vücuttan atılma biçimleri !Ödem vücudun fazla suyu tutması ve şişmesidir. Tuzlu besinler ödem oluşmasını etkiler. Bilinen en güzel ödem attırıcı maydanoz sapıdır. Maydanoz sapının yanı sıra kiraz sapı da güzel bir ödem attırıcıdır. Düzenli bir ödem atma programı sonucunda vücunuzdaki fazla suyu atıp sizler de hafifleyebilirsiniz.

Vücudumuzda ödem birikmesi sadece kilo açısından değil sağlık açısından da oldukça zararlıdır. Bu nedenle ödemi atmak ve bu gereksiz fazlalıklardan kurtulmak zorundayız.

Ödem atmaya yönelik bir takın ödem attırıcı kür tarifleri ve ödem attırıcı çay tarifleri var. Bu tariflerden birkaçını denemek için not almıştım. Sizle de paylaşmak istedim.

Değişik ödem atma yolları !

Murat Topoğlu’dan Ödem Attırıcı Çay :

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 tutam mısır püskülü,
* 3-4 adet defne yaprağı,
* 8-10 adet kiraz sapı,
* 10 adet maydonoz sapı,
* 1 tutam ısırganotu,
* 1 litre su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri, kaynamakta olan suyun içine atıp, 10-15 dak kaynatın. Süzdükten sonra, gün içinde 3 defa ılık olarak için.

Yağ yakıcı çay için gerekli malzemeler nelerdir?

4 çay kaşığı Yeşil çay
4 çay kaşığı Mate yaprağı
2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
2 çay kaşığı Kekik

Yağ yakıcı çay nasıl hazırlanır?

Malzemeleri 1 litre kaynar suyun içine koyarak 10 dakika demlenmesini bekletin (kaynatmayın).

Yağ yakıcı çaydan günde kaç bardak içmeliyim?

Günde 3-4 bardak tüketilebilir.

Yağ yakıcı çay hazırlanırken içine mısır püskülü, kiraz sapı ve rezene ilave edilirse çaya ödem sökücü özellik katılmış olur.

Önemli Not: Yağ yakıcı çaya şeker ve bal kesinlikle ilave edilmemelidir.

Sarımsakta bulunan ve hardal yağı da denilen bir tür bitkisel yağ asidi doğal bir idrar söktürücü madde olarak işlev görmektedir. Sarımsaktaki bitkisel kimyasallar aynı zamanda kas hücrelerini kasılıp gevşeterek bölgesel yağların eritilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır.

Brüksel lahanası
, hücreleri detoks eder ve zehirli toksinlerden arındırır. Ayrıca böbreklerin daha etkin çalışmasını sağlama özelliği ve pankreas organını uyararak vücuttan fazla suyun atılmasını hızlandırma etkisi de vardır. Yani bürüksel lahanası iyi bir ödem atan sebzedir.

çayMelissa Çayı
Yeşilçay
Adaçayı
Kiraz Sapı Çayı
Keten Tohumu
Maydanoz Sapı
Maydanoz Çayı
Mate yaprağı Çayı
Mısır Püskülü Çayı
Isırgan Çayı
Elma sirkesi
Limon suyu

suHER GÜN: 3 litre su tüketin.

Yeşil çay, detoks çayı, rezene, adaçayı, mısır püskülü gibi bitki çayları için.

Salatalarınıza, yoğurdunuza bolca maydanoz ekleyin.

Tuzdan uzak durun. Tuz vücutta su tutar.

Sarımsak ve soğanı çiğ olarak tüketin ya da soğan suyu için.
www.bilgeis.com

Bilgeis..

“Ödem Nasıl Atılır ?” için 2 yanıt

  1. merhabalar önceliklik r.ettigim için özür dilerim şikayet etmiyorum fakat çok sancım var hocam ben aslıhan 40 yaşındayım 4 yıllık evliyim hiç bebegim yok şuan 4 aylık hamileyim 3 düşük yaptım alerjim ıldugu için ilaç kullanamıyorum fakat hamile olmadan öncede vardı fakat azdı şuan ayaklarım çok şiş ayak parmaklarımı çok zor oynatıyorum bazı tetkikler yapıldı damar tıkanıklıgı ve varis başlangıcı ödem dediler ne yapmam lazım hocam ayrıca ilk düşük te anestezi yapmadan kürtaj yaptılar çok korkuyorum vb yardımcı olurmusunuz hocam mümkünse ailem yok Allahtan eşimden rahatsız ablamdan başka başka kimsem yok h.helal edin başınızı ağrıttm cevabınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir