Onlar Böyle Zayıflıyor!

zayıflayan ünlülerÜnlü yıldızlar kısa sürede zayıflıyor ve kusursuz bir fizikle karşımıza çıkıyor. Nasıl oluyor da, bu kadar kısa sürede böylesine güzel bir görünüşe kavuşuyorlar? Doğum yapıyorlar zayıflar, alkol kullanıyorlar zayıflar, yaşları bir hayli geçkin ama gene zayıflar, ama neden? Kısa sürede zayıflıyorlar ve verdikleri kiloları geri alsalar da yine de fizikleri güzel oluyor.

Bilgeis.com olarak ünlü yıldızların nasıl zayıfladığını ve nasıl zayıf kaldığını merak ettik ve araştırdık! İşte ünlü yıldızların kilo verme sırları.

Elle Macpherson ve Uma Thurman’ın diyetisyeni: Henri Chenot
Henri Chenot, bir anti aging gurusu olarak tanınıyor. Ona başvuran yıldızlar, bir hafta boyunca bitki banyoları, çamur masajı ve temizleyici masajlar ile salata ve çorbadan oluşan vejetaryen diyeti içeren detoks programına katılıyorlar. Chenot’un spa’ları aşırı stres, zorlayıcı diyetler ve çevre kirliliğine maruz kalmaktan kaynaklanan toksinleri atma üzerine planlanmış.

Chenot’a göre vücudunuzu dengeye oturtmak için size uygun tanının konulmasına, spa terapilerine, egzersize ve detoks diyetine ihtiyacınız var. Yani daha fit olabilmek için öncelikle daha sağlıklı ve daha rahatlamış olmanız gerekiyor.

Chenot’tan öneri: Beslenmenizden alkol, kafein, et, tuz, şeker ve beyaz unu çıkarın; banyo suyuna epsom tuzu katın ve yüzünüze çamur maskesi uygulayın.

Gwyneth Paltrow, Heidi Klum, Hilary Swank ve Naomi Campbell’ın diyetisyeni: Oz Garcia
Oz Gracia’ya göre modeller, omega 3 yağı içerek ciltlerine nemli ve parlak görünüm kazandırırken, oyuncular da bu sayede hafızalarını güçlendiriyorlar ve böylece repliklerini hatırlamaları kolaylaşıyor.
Garcia, kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine hızlı bir şekilde yardım eden kısa süreli oruçların savunucusu. İki ya da üç günlük meyve suyu içeren oruç programı uygulamanın güvenli ve sağlıklı bir detoks yolu olduğunu düşünüyor. Bu tarz detoksların kalp hastalıkları ve diyabeti önleyici etkilerini gösteren bilgilere işaret ediyor.

Gracia’nın diyetinde yoğurt (hazmı kolaylaştırır, kalsiyum, protein ve B12 vitamini içerir); hindi, ton balığı, somon balığı ya da tavuk gibi protein kaynakları; süt (kasları güçlendirir, kendinizi aç hissetmenizi engeller) ve kuruyemişler ile olabildiğince çok miktarda meyve ve sebze var.

Garcia’dan öneri: Herkesin diyetlere reaksiyonu farklıdır. Bu nedenle diyetin size uygun olup olmadığını anlamak için yiyeceklerden bir kısmını deneyin ve size kendinizi iyi hissettirip hissettirmediğini gözlemleyin.

Katılacağınız önemli bir etkinlikten iki hafta önce buğday unu içeren besinleri yemeyi bırakın. Çünkü bu, şişkinlik yaratır. Aynı şekilde yüksek fruktozlu mısır şurubu, tahıl nişastası, yulaf ezmesi, tereyağı, sığır eti ve fast food’lar da öyle. Bunlardan uzak kalmayı başaramazsanız bitter çikolata çok işinize yarar. Çünkü bitter nefsinizi köreltmenize yardım eder ve sizi sakinleştirir.

Jennifer Lopez, Gisele Bündchen ve Prenses Middleton’ın diyetisyeni: Pierre Dukan
Dukan, kendi adını verdiği diyet kitabı Fransa’da 1,5 milyon satan bir uzman. Her daim zayıf görünen Fransız kadınları yanılmış olamazlar, değil mi? Aynı şekilde Kate Middleton’ın, annesi Carole Middleton’ın izinden gitmiş olması, daha sonra kardeşi Philippa’nın da Dukan diyetine başvurması tesadüf değildir herhalde.

Dr. Dukan’ın geliştirdiği diyet, tam bir protein diyeti. Yağsız proteinleri, süt ürünlerini, balık ve kümes hayvan etini içeriyor. Diyet dört aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada sadece protein yiyorsunuz; ikinci aşamada sırasıyla “sebze ve protein günleri” ve sadece “protein günleri”ne göre besleniyorsunuz; üçüncü aşamada her gün protein ve sebze günü ama haftada iki kez “kutlama öğünü” kapsamında istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz; dördüncü aşamada ise ne seviyorsanız herhangi bir sınırlama olmadan yiyebiliyorsunuz, ancak haftada bir gün sadece protein günü olarak kalıyor.

Laura Dern, Carrie Underwood ve Clint Eastwood’un diyetisyeni: Dean Ornish
Dr. Ornish’in vejetaryen diyeti; yüksek lifli, meyve ve sebzelerden dolayı besleyici özelliği olan bir diyet. Kalori açısından çok katı bir diyet olmasa da yağları (bütün hayvansal yağlar) kesin bir biçimde yasaklayan bir program.

Ornish, günde sadece üç kocaman öğün yemektense gün boyu atıştırmayı öneriyor. Diyet yapanlara yağlardan aldıkları kalorinin, günlük toplam aldıkları kalori miktarının yüzde 10’undan daha az olmasını tavsiye ediyor. Bunu yaptığınız sürece istediğiniz zaman yemek yiyebiliyorsunuz.

Bu diyete göre kalori saymanız gerekmiyor. Diyet, aç hissetmenize neden olsa da daha hızlı bir şekilde kendinizi doymuş hissediyorsunuz. Size önerilen besin gruplarından, tükettiğinizden daha fazla kalori almamak kaydıyla daha çok yiyebiliyorsunuz.

Ornish’ten öneri: Bu diyeti denemek istiyorsanız hemen bir manava gitmeli ve bol bol fasulye ve baklagiller, meyve (elmadan karpuza aklınıza gelen tüm meyveler), tahıl ve sebze almalısınız. Bunları takiben az miktarlarda yağsız günlük süt, yağsız yoğurt, yağsız peynir ve yumurta akı yiyebilirsiniz.