Patates Diyetiyle 10 Kilo Zayıflamak !

diyetİki ay boyunca sadece patatates yiyen bir insan nasıl 10 kilo verir ? İşte biz buna tek tip diyet diyoruz. Tek tip beslenerek aslında sadece patates değil ne yerseniz yiyin zayıflarsınız. Sağlıklı bir kilo verme biçimi değil bu. Patates, sadece ve sadece patates yiyerek 10 kilo veren biri evet zayıflar ama bu onun sağlıklı oloduğu anlamına gelmez. Patates diyeti denen diyet, sadece patates yenerek yapılıyor..

Patates yiyerek nasıl zayıflanır, patates yemek zayıflatır mı ?

Patates diyetiyle 10 kilo zayıflayan kişi, bunu nasıl yaptı ?

Amerika’da Tarım bakanlığının okul kantinlerinde yemek listesinden kaldırılma kararını protesto etmek isteyen Amerikalı, iki ay boyunca sırf patates yiyerek on kilo zayıfladı. Patatesle yaptığı diyetten sonra kendisini daha sağlıklı hissettiğini söyleyen Christ Voigt aynı zamanda Waşington Eyaleti Patates Komisyonu başkanlığını yürütüyor.

Patatesin yüksek besin değerini göstermek isteyen 45 yaşındaki Voigt 2 ay boyunca sadece patatesle beslendi. İngiliz gazetesi ‘Daily Telegraph’da verilen habere göre tek yönlü beslenen Voigt sağlık bakımından hiçbir zarar görmedi. Patates kürüne başlamadan önce 90 kg olan Voigt iki ay içinde 10 kg vererek 80 kg’a düştü. Ayrıca kan şekeri ve kolesterin değerleri de üçte bir oranında azaldı.

Amerikalı Patates Komisyonu başkanı beş yıldan beri çok yüksek kolesterine karşı mücadele ettiğini, şimdi ise kendisini çok iyi hissettiğini, diyet boyunca enerji dolu olduğunu ve çok iyi uyuyabildiğini söyledi.

Patates diyeti boyunca Voigt, yaklaşık 180 kg patates yedi. Sürekli patates yemenin sıkıcı olmaması için Voigt, bazan kaynatılmış, bazan püre şeklinde, bazan kızartılmış bazan da fırına sürülmüş olarak her gün farklı bir patates yemeği yiyordu.

Voigt’in verdiği bilgilere göre patateste muzdan daha çok Kalyum bulunuyor. Bir porsiyon patatesle insanın günlük vitamin C ihtiyacının yüzde 45’i karşılanıyor. Patateste tek noksan olan yağda çözünebilen A ve E vitaminleri.