PİRİNÇ FORM TUTMAYA YARDIM EDİYOR

Evet, yanlış duymadınız. Pirinç form tutmanıza yardım ediyor. Diyetinizde sizi yalnız bırakmıyor. Dostluğunu gösteriyor. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı öğünlerde asıl uzmanlar diyet uzmanları öğünlere mutlaka pirinç koyuyor. Ve kilo vermekle beraber de günümüzde artan dengeli beslenme sağlıklı beslenmeye verilen önemler doğrultusunda gelişen şeyler pirincin daha da gün yüzüne çıkmasını sağladı. Daha da tanınmasını daha da değerlenmesini sağladı.

Gerçekten bu aşamalarla bizde değerini anladık. Elbette uzmanlar asıl ne nedir bilirler en başından beri ama bir de bunu toplumun bilmesi öğrenmesi durumu süreci var kabullenmesi gereken süreci var. Tüm bu sebeplerden geçerek ve gelişerek gelen pirinç şimdi daha da güçlü olarak karşımızda bulunuyor.

Pirinç besleyici bir gıdadır. Çok pahalı olmamakla birlikte yapılması da pratiktir. Kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Ve diyetlerinizde sıkılığı sağlar. Saçlarınıza da ayrıca yararı vardır. Cildinizi de güzelleştirir.

Demir vardır, potasyum vardır, fosfor vardır. Yararları saymakla bitmez ama en güzeli de diyet yaparken kilo vermek isteyenlere olan form tutma yoludur. Bu en güzel yarardır sanırım onlar için. Duyduklarına ve öğrendiklerine sevinenleri şimdiden düşünebiliyorum.

Diyetlerinizde nasıl kullanabilirsiniz sorusunun cevabı ise şöyledir: ilk olarak pilav az yağlı pilav olarak kullanabilirsiniz. Elbette ki bununda bir ölçüsü var. Yaklaşık olarak 5-6 yemek kaşığı olarak sınırlandırılabilir.

Pilav olarak tüketmek ana menülerinizde form tutmanıza yavaş yavaş yardım edecektir. Ve sizde zamanla bu yardımın farkına varacaksınızdır. Form tutarken ki verdiğiniz enerjiyi aslında yarıya indirip daha da aza indireceksiniz.

Başka nasıl kullanabilirsiniz. Salatalarınıza kullanabilirsiniz. Salatalarınızda yemek de size hem tat verecektir hem de dediği gibi yine pirinçle form tutma beslenme yollarından birisidir.

Sağlıklı güzel günler dilerim, Sitenin Meleği.