SAĞLIKLI KİLO VERMEK DEMEK NE DEMEKTİR

Hayatımıza ne kadar önem veriyoruz. Kendimize ne kadar zaman ayırıyoruz. Gezilerimiz etkinliklerimiz var mı? Monotonlaşan bir yaşam tarzımız mı var? Bu yaşam tarzı bizi nasıl etkilemiş? Bunların hepsi bizim aslında beden dengemiz denen o aletin taşlarının soruları. Her zaman yapmamız gereken şeyler şunlardır. Sağlığımızı düşünmek ve daha sağlıklı nasıl yaşanılır daha sağlıklı nasıl olabiliriz bunun bilincini kendimize çocuklarımıza çevremize vermek.

Öncelikle sadece kendimizi düşünmemeye de özen göstermeliyiz. Diyet yanlışlıklarına ve sağlıklı olarak kilo verememe sağlığından olma gibi örnekler çok olmaya başladı.

Sizler çevrenizi bilgilendirerek onlara örnek arz etmelisiniz. Sağlıksız bir kilo vermek ya da güzel görünüp sağlığından olmak kimse istemez diye düşünüyorum. Düşünülmemeli çünkü.

Düşünmemelisiniz; çünkü hayatınız ve sağlığınız sizin için önemlidir. Sizler geleceğinizi kurarken bir yandan da bu kararınızın siz ve sizin hayatınızı en iyi yönlerde etkileyebilmesi için çaba sarf etmelisiniz.

İşinizden gücünüzden arkadaş ortamlarınızdan ev hayatınızdaki düzenden ve eşinizle olan çocuklarınız ilişkinizden olmayın. Çünkü sağlık o kadar önemli bir şeydir ki bir kere kaybettiğiniz de geri dönülmez yollara da girebilirsiniz.

Sizin keşkeler içinde boğulmadan evvel kilo vermek demek nedir yaparsın diyet veririsin diye değil önce sağlığı koşul alarak kendinize ona göre zayıflamanız demektir.

Ve hala sağlığınızı ya koruyor ya da daha da iyi seviyelere getirmiş olmanız gerekmektedir. Siz ne zaman ki bu durumu elde etmiş olursanız o zaman gerçekten sağlıklı bir kilo veren bir hanım oldunuz demektir.