SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN ÖNERİLER

Zayıflamak için artık kendinizle barışmanız lazım. Barışmanız lazım ki gerçekten bedeninizle eş zamanlı bir şekilde sağlıklı kilo veresiniz. Hep bu zamana kadar bir şeylerle uğraştım çabaladım ama sonuç alamadım demek ve köşeye oturmamak gerek. Neden mi? Her zaman bir başka bilen bir başka daha iyi bilenden hatam var mı diye öğrenmek gerek. Yaptığınız belki bir diyetinizin doğru bildiğiniz hatası vardır. Uzmanlara sorun danışın. Özel tavsiyelere kulak verin. Hatalarınızla bu sonuçları karşılaştırın.

Mevsim olarak yediklerimizin bize olan etkileri nelerdir. Evet, kış ayları soğuk geçen aylardır. Ve bizler bu aylarda genel yağlı yemeklere tuzlu yemeklere yönelebiliriz. Yediklerimiz ve içtiklerimiz bu yönde işlerler. O yüzden kış aylarında yaz aylarına nazaran daha da çok kilo almaya başlarız.

Ve hatta yaz aylarında kilolar verilir kış aylarında da aynı şekilde geri alınır. Ne kadar acı bir gerçek olsa da söylemek zorundayız sizde evet of ya diye belki de katılıyorsunuzdur bana maalesef ki çoğu hanımlarımız için böyle. Yaz aylarında bizler daha da az şeyler yeriz. Gezeriz tozarız. Yağlı yiyecekler sıcak da pek ilgimizi çekmez. Ama kış aylarında buna hayır diyemez hale geliriz. Ama demeliyiz. Yaz aylarında yediğimiz hafif şeyleri kış aylarında da tüketmeliyiz.

Dengeli ve yeterli beslenme de şarttır. Dengeli demek bedenin istekleri ve metabolizmanın daha iyi çalışması için eş değerlenen süreçtir. Yeterli demek de illa ki tıka basa doymamak yeteri kadar olanı almak tüketmek anlamına gelmektedir.

Bizler de metabolizmamızın daha çalışkan olması ve yediğimiz her şeyi uzun mesafeli aralıklar vermeden sık yiyerek az yiyerek yağ oluşumlarını azaltabiliriz. Bu söylemlere göre kendinize sık yemek yenilen fakat az yenilen bir yemek yeme programı hazırlamalısınız.

Alkol gibi hazır içecekler gibi şeylerden uzak durmaya daha çok evde kendinizin aldığı taze meyveleri sıkarak taze meyve suları yapmak onları tüketmektir. Vitamin deposudur. Kalp olsun böbrek olsun her anlamda çok faydasını görürsünüz.
Su tüketimiz artan sıcaklarda bir gün de 2litre, 3 litre kadar olmalıdır. Vücudunuzun su kaybını yerine koymalısınız gün içersinde.

Sitenin Meleği.