Sağlıklı Zayıflamak ve Hızlı Kilo Vermek !

Diyete başlamadan önce kendinizi hazır hissetmelisiniz ve kafanıza hiçbir şey takılmamış olmalıdır. Her ne kadar da artık diyet diyet yapmak kolay gibi görünse de çünkü bir anda beslenme alışkanlıklarının değişmesi kolay bir durum değildir. Bu durumu siz kendinize kolaylık vermesi için birkaç şey yapmalısınız.

Özellikle kafanızda bir şey takılı olmasın ben zaten yapamam gibi şeyler olmasın ben zaten yapamayacağım ama bir bakayım olacak mı gibi düşünceler. Bunlar güzel değil. Baştan hiç başlamayın daha iyi demektir en doğrusu.

Olur, olmaz şeylere kızıp bir an da yemek yemeye karar vermemeli. Unutmayın ki mutlaka daha sonra pişman olacaksınız ve diyetinize zarar vermekle kalacaksınız.

Alınan her yemek yenilen her lokma ağır olan yiyecekler için diyorum mesela baklavalar hamburgerler gibi yarardan çok sizi mutlu etse de o an için de aslında zarar vermekten aşka bir şey yapmaz.

Çevrenizdeki insanlara da kötü davranmayın sizi uyaran eden ve sizi düşündüklerini size göstermek isteyen yakınlarınıza özellikle.

Mesela eşiniz olabilir bu sizin iyiliğinizi istiyordur ve sizi çok yediğinizi zamanlar içersinde uyarma ihtiyacı duyuyordur bunu sakın ona kızarak ban karışma bana bunu deme bunu etme gibi cümleler kurmayınız. Aksi takdir de gerçekten hedefinizden uzaklaşma yolunda ilerlersiniz hem de büyük bir başarıyla. Ok sabırlı olmanıza sabır taşı olmanıza gerek yok sadece biraz gerektiği ve gerektirdiği gibi olmalısınız. Kendinizi bu psikolojiye hazırlarken her şeyi düşünerek hareket etmelisiniz ev hayatınızı iş hayatınızı çevrenizi arkadaşlarınızı gibi örnekler gibi.

Hatalarınızı telafi etmek gibi lüksleriniz için geç kalmadan hareket etmeye çalışmalısınız. Bir şey oldu diyelim çok mutlu oldunuz ya da çok mutsuzsunuz kişiden kişiye değişir genel de bu bazı insan çok utlu olduğun da yemek yemek ister, bazıları ise de mutsuz olduklarında yemek yeme ihtiyaçlarını hissederler.

Ve yersiniz yemeğinizi sonuçta daha sonra alınan o tüm kaloriler ve yemeklerin size verdiği yaşlar kilolar sizi alır ve diyetinizin ilk gününe belki de hatta daha da eksi durumlara indirir. Dikkatinizi tüm bedeniniz üzerinde toplamalısınız.

Sitenin Meleği.