Sağlıklı Zayıflamanın Yollarından Birkaçı

Sağlına değer veren kendine değer verin felsefesinde olun ve bu zamana kadar ki olan tüm yaşadıklarınızı kenara atıp size diyeceklerime kulak verin. Dikkat edin. Ben zayıfım ben güzelim ben istediğim güzellikteyim de okumama gerek yok demeyin öyle diyenlerden olmayın. İnsanın en değerli varlıklarından bir tanesidir bilgisi. Şimdi bu maddeleri sıralayacağım. Genç yaşlı ayırt etmeden okunmalı. Başıma gelmez denmeden kulak verilmelidir.

Genç hissedin kendinizi. Kendine değer veren bir birey olarak enerjik yönlerinizi sevdiğiniz yanlarını daha da ön plana çıkarın. Çevresine mutluluk ve pozitiflik saçan bir kişi olun. Hayata bakışınız değişsin. Hayatınız değişsin. Kendinizi genç hissetmenizin size neler sağladığını ne gibi yararları olduğunu biliyor muyuz peki? Onlara da bir göz atalım ve maddemizi tam anlamıyla açıklamış olalım. Gençlik dolgunluk demektir. Gençlik hissini bedenin de uyandıran bir insanın; uykusu düzenli olur, hafızası güçlenir, cinsel isteği artar, mutluluk hormonları salgılanır, belirgin bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Neden mi gençlik hissi uyanan bir insan demek enerjisi artmış bir insan demektir aldığı kalorilerle verdiği kalorilerin oranları kilo verme düzeneğine doğru yavaş yavaş giden demektir.

Bağışıklığınızı güçlendirin. Kilo vermeniz de ve verirken ki vücudunuzdaki belli başlı hassaslıklara geçişlere karşı bu sisteminizin güçlü olması size çok büyük yarar sağlayacaktır. Dayanıklılığınızı da epey bir arttırır. Bitkinlik hissinden kurtulmanızı sağlar. Yorgunluk kapınızı hiç çalmayan bir komşu gibi olur adeta. Hastalıklarda daha güçlü olmanızı hasta olduğunuzda hastalığınızı daha kolay daha iyi atlatmanızı sağlar.

Kanserden korunarak zayıflanmalı. Kanser ve kanseri tetikleyici yollara girmemeli. Tüketilen ve alınan besin değerlerindeki katkı maddelerine dikkat edilmeli. Ambalajlar okunmalıdır. Ayrıca son kullanma tarihleri de dikkat etmemiz gereken ayrıca bir konudur. Dalgınlık dikkatsizlik hiç bir şeye meyil vermeden tertemiz bir şekilde mutlu mesutça kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Daha iyi ve sıkı bir uyku uyunmalı. Uyku bedenin kendini dinlendirmesidir. Yorgunluklar gerek iş gerek ev yorgunları tüm günün birikimleri üzerine beden bir istirahat etmek ister. Ve istediği gibi istediği kadar bu süreci yakalamak ister. Eğer istediği gibi alınmazsa uyku beden diğer günün ertesinde performans ve moral düşüklüklerine neden olabilmektedir.

Sitenin Meleği.