Samandağ Biberi Zayıflatır Mı?

samandağ biberiSamandağ biberi, Antakya’da yetişen ve metabolizmayı hızlandıran, sağlık için son derece faydalı olan, mideye hiçbir zarar vermeyen ve herkesin de yemesi gereken çok faydalı bir sebzedir. Samandağ biberinin bu özellikleri bir yana dursun, son günlerde bu biberi ünlü eden bambaşka bir özelliği daha bulunmaktadır. Bilgeis.com Olarak Antakya Samandağ acı biberini araştırdık ve bu biberin zayıflatıp zayıflatmadığı noktasında çok önemli bilgiler elde ettik. Mesut Yar tarafından verilen bilgiler bu konuda bize ışık tuttu. Mesut Yar Samandağ biberi yiyerek 12 kilo verdi ve toplamda 40 kilo zayıfladı.

Samandağ Biberi Zayıflatır Mı?

Normalde biberin zayıflattığını biliyoruz. Çünkü zayıflama konusu açılınca akla hemen acı biber gelir. Acı biberin metabolizmayı hızlandırdığı herkesçe bilinir. Antakya Samandağ acı biberi, bu noktada çok daha öne çıkıyor. Ve diğer biber çeşitleri gibi hatta daha fazla zayıflatıyor.
samandağ acı biberi

Samandağ biberi, yağları yakıyor.

Yakılan yağların vücuttan atılmasını sağlıyor.

Metabolizmayı hızlandırıyor.

Hızlanan metabolizma vücuttaki yağların enerjiye dönüşmesini sağlıyor.

Enerjiye dönüşen yağlar daha hızlı yakılıyor.

Her gün düzenli Samandağ biberi yiyenler kolayca kilo verebiliyor.

Metabolizmayı hızlandıran acı biber, enerji harcatıyor ve böylece vücuttaki yağ yakımını çoğaltıyor.

Samandağ biberi nasıldır? Bu biber yeşil ve sulu bir biber. Çok lezzetli ama aynı zamanda çok da acı. Yenmeye başladıktan sonra özellikle ilk iki, üç gün ağzınız bayağı yanıyor. Dilinizin damağınızın şiştiğini hissediyorsunuz. Ancak daha sonra alışıyorsunuz. Diğer biberlerden daha acı olduğu halde en önemli özelliklerinden biri mideye zarar vermemesi. Midede diğer enzimlerle hemen karışarak sindirimi çabuklaştıran bu biber, spor yapıyormuşsunuz gibi metabolizmanızı hızlandırıyor ve böylece yağ yakmayı kolaylaştırıyor.

Samandağ biberi, doğal ortamında yetiştirilip siparişe göre taze olarak yerinden toplanıyor. Antakya’daki pazarlarda hemen tükeniyormuş şu sıralar. Sofrada yemeklerle beraber, yemeğin içine doğrayıp ya da közde pişirerek de yiyebilirsiniz. Çok acı olduğu için önceleri yerken dikkatli olmakta yarar var. Bir de yağ yakımı kolaylaştırmak için günde bir saat spor yapmakta...

Bilgeis.com

“Samandağ Biberi Zayıflatır Mı?” için 2 yanıt

  1. Valla ben antakyada yaşıyorum çok çok acı evet çalıştırıyor metabolizmayı ama tuvalete girmesi de sıkıntı..onu yemesi de sıkıntı..ben adanaliyim acı yerim ama böyle bir biber yok..samandagli bir çok kişi bile yiyemiyor ? yani hergün yiyemem hayatta ama haftada bir anca yiyorum..sırf zayıflamak için hergün katlanamam ona ?

  2. Evet ben geçen hafta aldım samandağ biberini ve kullaniyorum işe yarayacağını düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda sizlerle yorumlarımı paylaşacağım, işe yarayıp yaramadını söylerim. Bir diğer adıda antakya biberiymiş arkadaşlar onuda söyliyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir