Şişmanlık Bir Hastalıktır Şişmanlık Zararları

Yine yanlış bilinen bir bilgi ışığında açıklamalarıma başlayacağım. Çoğu kadın şişmanlığı bir estetik bozukluk olarak değerlendirir. Oysa şişmanlık tam tersi olarak bir estetik rahatsızlığı değildir, bir hastalıktır.

Şişmanlık kilo alma konuları hemen hemen herkesin sorunu halinde. Bir yaşlı kadın ya da erkeğin çocuklarımızın, genç kızların genç erkeklerin herkesin gündem konusu olabilecek potansiyelde.

Bunun en telem değerlerine göz atılırsa eğer kalıtımdan kast ediyorum ne kadar önemli bir faktör olduğunu anlayacaksınız. Kalıtım nedir ne demektir.

Kalıtım şudur hanımlar, anneniz babanız anneanneniz babaanneniz teyzeniz halanız yoluyla size gelebilecek kalıtımlar genler sayesinde de kilolu bir yapınız olmasına müsaitlik söz konusudur.

Yani sizin hiç suçunuz olmadığı halde onların yüzünden kilo alıyor ya da kilolu doğabiliyorsunuz.

Bu sorunlarla baş başa kalmak ve yaşamak istemiyorsanız eğer yapmanız gereken bir uzman diyetisyene danışmak ve maddi olarak bir kayıt bir fazlalık olarak sakın görmeyin.

Her zaman bir bilene sormak geçekten doğru bilene sormak en doğru yöntemdir. O kadar para veremem ben diyetisyenlere demeyin.

Siz bu harcamanızı sağlığınıza yapıyorsunuz sağlığınız adına bir çaba da bulunuyorsunuz bu açıdan bakın.

Diyetisyen size en uygun değerlerde test ve vücudunuzun değerlerine göre diyet listesi oluşturacaktır.

Bu değerleri siz düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra vücudunuz sağlıklı ve bununla beraber de zayıf ince bir şekilde sizinle sizin yanınızda olacaktır hep.

Dikkat etmeniz gereken konular asıl bu kilolarınızı verdikten sonra da aynı özen ve değeri göstermenizdir.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.