Şişmanlık Hastalığı Kalp Krizi Yapıyor

Obezite artık bir sağlık açısından bakıldığında bir hastalık olarak nitelendirilen bir durumdur. Çocuklarımızın etrafımızdaki dengesiz düzensiz beslenen nesil çevremizin başına gelebilecek ve hatta çoğunun belki de gelmiş olan bir konu. Önemli çünkü sağlığımızı birinci dereceden etkileyecek olan kalbimizin sağlığını riske ediyor.

Olumsuz yönde etkileri büyük. Sadece sizi sağlık olarak kötü etkiliyor demek yetmez. Bunlarla beraber fiziksel olarak görünümünüzü de etkiler sizin psikolojik olarak rahatsız olmanızı kilolarınızı kafanıza takmanızı beslenme alışkanlığınızın önüne geçemeyip daha da ileri gitmenizi gibi bir sürü zararlar.

Sizler eğer obezite hastası ya da obezite hastası adayı olarak görüyorsanız kendinizi hemen adım adım bir yerden başlayın. Kalbinizin sağlığı için bu en şart durum.

Kalbin etrafındaki ve kalp damarlarının yağlanması ile aşırı kilonun vermiş olduğu yükü kalbiniz bir süreden sonra taşıyamaz hale gelecektir ve bu yüzden sizi her an tetikte kalp krizleri bekleyecektir. Aman adımlarınızı dikkatli atın öğünlerini atmamaya gayret ederek,i sağlıklı beslenerek, ayak üstü yemeklerle kendinizi geçiştirerek değil.

Güzelce oturup sulu yemekler çorbalar ev yemekleri sağlık olarak sizi daha da güçlü kılacak yemekleri tercih edin.

Sağlığı tercih edin, sağlıklı olmayı tercih edin. Siz ne kadar bunu alışkanlık haline getirir ve bu düzende devam ederseniz; vücudunuz daha da mutlu olacaktır. Her şeyden azar azar ve gerektiğince güzelce tüketin.

Allah korusun belki bir yolda ölmek çözüm olur daha iyi olur ama bir de sakat olduğunuzu hayatınızın ölmekten beter duruma geldiğini bir düşünün. Zaman ayırın ve kendinize düşünün. Sağlığınız için gerekli zamanı ayırmak size her zaman mutlu edecektir. Siz mutlu olunca etrafınızdakilerde aynı şekilde mutlu olacaktırlar.

Siz neden sağlıklı mutlu huzurlu olmak yer,ne sağlıksız ve riskli bir yaşamı tercih edesiniz ki. Yapmanızsınız dimi. Biliyorum bende zamanında yani bilmiyorken öğrenmemişken fast food denen yemeklere çok ağırlık verirdim.

Dayanamıyor insan derdim yerdim 1 2 3 yerdim üst üste insanın iştahını da açıyor biliyorum zor bir yer de sizin için ama sağlığımız için irademizi güçlendirmeliyiz ve içimizdeki sese her zaman evet tamam dememeli hayır demesini de öğretmeliyiz. Biz yararlı çıkacağız sonunda. Sağlığınız ve vücudunuzun mutluluğu dinçliği gençliği kazanacak böyle düşünün.

Kendinizi hep bir tenkit etme durumunda olun. Çocuklarınıza eşinize sevdiklerinize ve çevrenizdeki olan herkese de bir örnek olun. Onları da konu ile ilgili bilinçlendirin. Günümüzde o kadar büyük bir sorun haline gelmeye başladı ki bu hastalık, daha da büyümesine el birliği ile izin vermeyelim. Elimizden geleni yapalım.

Sitenin Meleği.