Şişmanlık Kaderimiz Mi ?

Şişmanlık kalıcı değildir. Bedensel olarak olan şişmanlık geçicidir. Ama kalıcı olarak sizi tehdit edecek olan sadece o beynimizdeki şişmanlıktır. Bizler kabullenerek daha da kötü hallere gideriz. Olumsuz şekilde kendimizi geliştirir ve kendimizi bu yönde de ilerletmeye devam ederiz. Hatalarımızı göremeyiz çünkü biz şişmanlık konusunu beynimize ince ince işlemişizdir. O kadar kötü haller ve o kadar kötü durumlar gözler önünden gider ve onlar sadece bu gitmeyecek olarak kalır.

Oysa değil öyle bizler bedenimizi değil beynimizi şişmanlatmışız demektir o. Nasıl olur ki çaresiz hangi dert? Allah’a şükürler olsun isteyen dileyen Allah’ın izniyle aşarda varır isteklerine ve tüm dilediklerine. İste sen yeter ki iste ve sabret. Kendini göster istediğiin şeyin zayıflamanın kilo vermenin ne kadar değerli olduğunu hem kendine göster hem de çevrendekilere göster.

Bunu yapabilirsin sen bunu aşabilir ve bunu halledebilirsin. Kadınlar güçlüdür ve isteklerini elde etmede erkeklere göre daha da tutkundurlar. Daha da sarılır ve daha da kuvvetlidirler. Onların ihtiyaçları olan şey sadece biraz güvendir.güven gelince ve önlerindeki eksikler perdeler kalkınca herşey tamamlanır. Çünkü herşey onlara bağlıdır ya. Herşeye bize, bizim beynimizdekilere bağlı.

İncelik sadece bedenle olmaz!!!

Asıl incelik inceliği böbürlenmeden gösterebilmek, asıl incelik yüreğin naifliği kibarlığı. Ve bizler zamanla isteklerimize ulaşamadıkça naptık noları körelttik, onların üzerine topraklar serptik. Ne kadar yanlış olduğunu gördünüz diye düşünüyorum. İnceliklerinizi elde edemiyorum diyerek değil kafaanızdaki bu önyargılarla yaşayarak değil de onlara daha da çok sarılarak ve onlara daha da tutunarak elde edeceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Mutlu olucaksınız!!!

Bunu aştığınızda ve bu farkı gördüğünüzde mutlu olacaksınız. Çünkü siz kendinizi beyninizin içindeki şişmanlıkları aşmış birisi olarak ilerleyeceksiniz. Kendisini daha da olgunlaştırmış olacaksınız. Çevrenizdekiler de görecek gözlerine inanamayacaklar. Sevinin! Sevinin ki o kafasında hurafe gibi önyargı kuran hanımlardan ayrılmaya ve daha da şişman olmayan bir beyinle zayıflamaya devam etmeye. Herkes kilo veremez. Çünkü herkesin isteme ve dileme kapasitesi vardır. Birşeyi istiyorum demek yetmez. İstediklerinize verdiğiniz değerler yeter. Bunu unutmamak gerek.

Bu fark dışardan da bakılddığı gibi aslında farksız değildir. İncecik bir çizgi ile ayrıdır. Ve çoğumuz bu ince çizgiyi göremez, beyin olarak şişmanlamaya devam eder de ederiz.

Sitenin Meleği.