Su İçmek Zayıflatır Mı, Ne Kadar Su İçmek Lazım

Zayıflamak için su içmek lazım. Bol bol su içmek. Peki kilo vermek için ne kadar su içmek lazım. Gün içinde ne kadar su içersek zayıflarız. Suyun zayıflama için faydaları nelerdir. Nasıls u içersek zayıflarız.

Su içmek için artık çok geçerli bir sebebimiz var. Zayıflamak, form tutmak, kilo vermek, incelmek, güzel bir tene ve vücuda sahip olmak..Bütün bunlar için su içmek zorundayız.

“Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sert, kış aylarının hareketsiz yaşamının hemen hemen herkeste kilo sorununa neden olduğunu ancak, bilinçli bir diyetle bunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu bildirdi.

Sert, “Artist diyeti” diye tabir edilen yöntemlerle adeta aç kalarak zayıflamanın vücut metabolizmasını bozduğunu, genç kız ve kadınlarda başta adet düzensizliği olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığını, halsizlik, bitkinlik ve buna bağlı olarak ruhsal sorunları da beraberinde getirdiğini vurguladı.

En ideal kilo verme yönteminin su, sebze ve meyve ağırlıklı diyet olduğunu ifade eden Sert, “Bu arada karbonhidratlar da tamamen kesilmemeli. Belirli ölçülerde yenerek vücudun karbonhidrat ihtiyacı da karşılanmalı” dedi.”

Su kilo vermede ileri bir kaynak derecesindedir. Hızlı kilo vermeyi değil sağlıklı kilo vermeyi size yavaş yavaş aşılamaya çalışmaktadır. Bu konuda su zayıflamak ve kilo vermek isteyenler için vazgeçilmez derece özellik taşımaktadır. Suyun ve su içmenin size kazandırabildiklerini ve kazandırabiliceklerini düşünün bu değerlerden mahrum kalmamak adına hayatınızda suya ve suyun tüketimine özen gösterin.

Metabolizmanızı zorlamadan ve aşırı derece su tüketimi gibi davranışlardan kaçınarak tüketmeniz gerekmektedir. Aksi takdir de çok sık dışarı çıkma ihtiyacı duymanızla beraber böbreklerinize zarar verebilirsiniz. Çok su içerseniz böbreklerinizde bununla oranla çok çalışmak zorunda olacaktır. Bundan dolayı onun sınırını siz ayarlamalısınız.

Günlük su ihtiyacı ihtiyaç 2,5 Litrelik bir değerdir. Bu değeri idrar renginizden de almanız mümkün. Eğer idrar renginiz çok koyu sarı ise sizin bünyeniz suya ihtiyaç durumundadır; eğer açık sarı renkte ise de gerekli su ihtiyacını almış demektir.

Sağlıkla kalın.
Sitenin Meleği.