Ünlülerin Zayıflama Sırları Size de Örnek Olsun

Ünlüler nasıl zayıflıyor ve form tutuyor bunu çoğu zaman okuyor ve biliyoruz. Peki biz zayıflamak istiyor muyuz. Zayıflamak isteyenelere bir tavsiyem var. Kilo vermek için ünlülerin geliştirdiği taktikleri kullanıp bizler de kilo verebiliriz. Bunun için karar vermek, inanmak ve harakete geçmek lazım.

Kararlı mısınız, kilo vereceğinize inanıyor musunuz ve elinizden ne geliyorsa yapmaya hazır mısınız ?

Zayıflamak istiyorum ama nasıl zayıflayacağımı bilmiyorum diyenlere öneriler :

Alış verişe çıktığınızda kendinize 1 beden küçük kıyafet alın ve o kıyafetin içine girebilmek için çaba sarfedin. Bir beden küçülmek için koşullanın ve bir beden bir beden zayıflamayı hedefleyin.

Tatsız tuzsuz diyet yemeklerinden nefret ediyor olabilirsiniz. Diyette yediğiniz salata, pelte ya da ızgaraları bol baharat ile lezzetlendirin. Bu baharatlar yemeklerinize tat verecek ve sizi daha doygun tutacak.

Her sabah mutlaka kahvaltı yapın. Kahvaltı etmeden güne başlamayın. Kahvaltı metabolizmayı düzene sokar ve yavaş olan metabolizmayı da hızlandırır. Her sabah kahvaltı şart…

Alkol kullanıyorsanız bu en büyük hatanız. Asla alkol almayın alıyorsanız da azaltın ya da kesin. Alkol yaşlandırır, kilo aldırır, cildi bozar..

Ispanak çorbası, beyaz lahana çorbası, pırasa yemeği, bol bol su içmek, salata tüketmek zayıflatan başlıca faaliyerlerdir..

Restoranta ya da yemeğe katıldığınızda porsiyonları yarı yarıya azaltın ve tabağınıza az ama yiyeceğiniz kadar yemek koyun.

Bilgeis Kadınca Diyet Editörü Bilge…