Yağlar Şişmanlatır Mı ?

Azı çoğu o sınırı bilmeyenlere hitaben sözlerle başlamak istiyorum. Gerçekten azsa az oksa çok. Bu yağ sınırınızı kendinizde dengelemelisiniz. Kilo verme kararını alan bir kimse kendine neyin zararlı neyin yararlı olduğunu iyi bilmelidir. Bilmek için çaba sarf etmelidir. Kimi zaman aldığımız ama farkında olmadığımız zararların açığı olarak karşımızda duran kilolar.

Bunların temelinde gerek doğrudan gerekse de dolaylı yoldan alınan yağların etkileri büyük. Yemeklerin çok yağlı pişmesi salatalara katılan yağlar. Kahvaltıda yenen yüksek kalori değerleri olan yağlar.

Et ve et ürünlerinden alınan yağlar gibi birçok örneklerimizi saymak mümkün. Neden ki ama biz bunların farkında olamıyoruz. Kilomuz geliyor dayanıyor sınırlara ve bizi rahatsız edecek boyutlara biz o zaman kendimize geliyoruz silkiniyoruz. Ama ben kilo vermek isteyenlere de kilo almaya yakınlık durumda olanlara da söylüyorum.

Mutlaka yağ oranlarını hiç kullanmamaktan değil de azaltmalısınız. Ruhsal sağlığını gerekli düzene kavuşması içinde bu gereklidir. Fazla yağ alımı zararlıdır. Kilo aldırır ve vücut üzerinde şekilsiz görünümlere bununla beraber saç diplerinde aşırı yağlanmalara yüzde ciltte aşırı yağlanmalara neden olabilmektedir. Hele ki kilo vermek isteyen için bu sakınılması gereken en önemli hususlardan birisidir.

Kalp damar rahatsızlıklarının da bir numara dostudur. Her yaş grubunun ve kesimin tüketimini orantılı şekilde yapması gerekir. Ayrıca gerekli derecede alınan yağ besinleri cinsel istek ve gücü destekler. Aynı şekilde tam karşılığı olan yağ da cinsel olarak performans düşüklüğüne neden olabilmektedir. Çünkü biriken yağ kilo bedende ağırlığa neden olur. Bir başka seçenek de bedensel güzelliğini kaybeden şekil bozukluklarıyla karşı karşıya olan bir kadın eşi tarafından artık cazibesini ve alımını kaybetmiştir.

Sitenin Meleği.