Yağlı Beslenmek Şişmanlatır Obez Yapar

Yağlar kilo vermek isteyenlerin ve tüm hastalıkların bir de anasıdır. Düşmandır. Fazla kilolar her zaman derttir, hastalıktır.

Her anlamda olduğu gibi fazla olan her şey kötüdür. Her şey sınırında ise iyidir ve yararlıdır. Yağlı beslenme de yağların oluşmasına olan yağların daha da oturmasına yenen her gıdanın yağa çevrilmesine neden olur.

Sonra peş peşe gelen kilolar gün be gün artan basenler rahatsızlık duymanıza neden olur. Artık siz kilo vermek isteyen kilolarından rahatsızlık duyan birisinizdir. Bu böyle çekilmez ve bir sonuç ararsınız.

Çözüm sizdedir hep. Çözümü kendinizde aramaya bakın. Kendinizden paylar biçerek başlayın. Hatalarım ne olabilir ben neyi fazla kullandım ne yaptım da böyle oldu diyin mesela. Yağlı yiyeceklere verdiğiniz ağırlığınızı düşünün mesela.

Çok mu yerdiniz. Yemişsiniz dikkat etmediniz demek ki böyle oldu kabul etmek lazım. Dürüst olalım ona göre yol izleyelim. Kötü bir şey değil sonuçta asla küçümsemek adına bir şey söylemem size hata herkes yapar, önemli olan ders alıp tekrarlamamak.

Yağlı besinlerden uzak dur. Hiç yeme değil, az ye öz ye, bir sınırı olsun. Doymuş yağlardan özellikle tüketimine çok çok dikkat et.

Hastalık anlamında da size damar hastalıklarını kalp hastalıklarını getirecektir. İç yağlanmalar sağlığınız adına olumsuzlukları hep getirecektir size.

Şeker hastalıkları da cabası onu da es geçmeyelim belirtelim. Akdeniz mutfağı genelde hafiftir ve iç ve dış yağlanmalar konusunda dost yiyecekleri vardır.

Bu anlamda siz pek çok şeyi yerken örnek alabilirsiniz.

Bunlarla beraber yağlı beslenmeye son diyoruz ve sağlıklı sağlıkla kilo vermeye de start veriyoruz. !!!!

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.