YAZ DİYETLERİNE MERHABA DİYENLER !

Yaz diyetlerine merhaba diyenler yazın kilo vermeyi kışın kilo almayı adet edinen hanımlar. Bu yaz artık şu kilolar verilsin ve bir daha alınmasın. Yazın bikini giyeceğim diyip mayo giyeceğim diyip kilolardan hızlıca kurtulmak sağlıklı değildir. Sağlıklı bir kilo verme şekli değildir. Bu yüzden davranışlarınızı değiştirmelisiniz. Bünyenizi de bu konu da alıştırmalısınız. Bir zaman sonra altından kalkılamayacak durumlara gelmemesi için kendinizi alıştırmaya başlamalısınız.

Verdiğiniz kilolarınızı ve istediğiniz kiloya geldiğiniz zaman ki durumu muhafaza etmelisiniz. 6 ay kadar bir süre ya da 12 ay kadar bir süre kilonuz eğer sizde muhafaza olursa o halde kalmanız yüksek bir ihtimal. Her anlamda yani yeme içme olsun egzersiz olsun spor olsun da dikkatiniz az da olsa verdiğiniz şartlarda kışa da aynı şekilde girersiniz.

Yaz aylarında hem aç kalmadan hem de daha da güzel spor yaparak farklı bir merhaba demelisiniz. Yazın tehlikeli sadece bir sebzeye ya da meyve olan diyetlerini yapıp aniden bir sürü kilo verip mutlu olup aslında zamanınızı güzel geçirdiğinizi zannedersiniz.

Sağlıklı olarak kilo verdim zannedersiniz ama oysa sadece kendinizi kandırırsınız ve sadece kendiniz inanırsınız buna. Bu durumlar için kendinizi ne kadar riske attığınızın farkında değilsinizdir. Sizler aslında bu durumu ne kadar çok önemserseniz o kadar da sağlıklı bir insan olursunuz. Önemsemediğiniz zamanlarında elbet bir gün eksik bıraktığınız ya da yarım bıraktığınız şeyler karşınıza çıkacaktır.

Sınırlarınızı eski diyetlerinizden daha da kesin çizmelisiniz. Eğer siz her yaz kilo veriyor ve her kış da vermiş olduğunuz kilolarınızı geri alıyorsanız bunda gerçekten bir sorun var demektir.

Bu sorun sizin bünyenizin artık al ver gibi bir sendroma girmesinden kaynaklanmaktadır. Allah korusun midenizi bozarsınız metabolizmanız sarsılır ve siz de nedir ne oldu sorularında kaybolur gidersiniz hayatınız gider. O yüzden bu durumlarda aldığınız kilolarınızı gerçekten muhafaza etmeye çalışmalısınız. Gerçekten bir verdiğiniz de o kilo siz de kalmalıdır.

Sitenin Meleği.