Yazın Kolay Zayıflama Yöntemi

Yaz geliyor, kolayca zayıflamak isteği var içimizde. Fazlalıklarımız taşmaya başladı çünkü. Havalar soğukken giydik montları kabanları anlamadık kilo aldığımızı. Şimdi kıyafetlerimiz inceldikçe farkediyoruz ki kilo almışız. Baharla beraber gömlekler çıktı dışarı. Gömlekleri giymekte zorlanıyorsak eyvah !

Kilo almışız ve zayıflamamız lazım. Bir an önce zayıflayıp kilo vermemiz lazım.

İngiltere’de bilim adamları, yemekten önce meyvenin daha az yemeye yardımcı olup olmadığını ve zayıflamak için meyvenin hangi şekilde yenmesi gerektiğine yanıt aradı.

Araştırmaya , rejim yapmayan ve sağlıklı üniversite öğrencileri katıldı. Gençlere, 5 hafta boyunca kahvaltıdan 3 saat sonraki öğle yemeğinden 15 dakika önce kabuğu soyulmuş elma, elma kompostosu ya da posalı ya da posasız elma suyu verildi.

Elma yiyenlerin, özellikle elma suyu içenlerden daha az yemek yediği görüldü.

Araştırmaya imza atan bilim adamları, yemekten biraz önce meyve yemenin tokluk seviyesini ve kalori tüketimini etkileyebileceğini belirtti.

Fransız “Le Point” dergisinin internet sitesinde yayımlanan makalede, meyvenin tokluk hissi yaratma konusunda salata ya da çorba kadar etkili olabileceği vurgulandı.