Yeşil Çay Yağ Yakıyor, Zayıflatıyor

zayıflamaYeşil çay zayıflamak isteyenler için hakikaten çok değerli bir bitki çayı. Yeşil çay, yağ yakıyor ve yağları yaktırarak zayıflatıyor. Aslında yeşilçayın o kadar çok faydası var ki.. İnanın yeşil çayın faydalarını bildiğinizde yeşil çayı evinizden asla eksik etmeyeceksiniz. Kanser, sinir sistemi ve güzellik için sayısız fayda sağlayan yeşil çay, diyetlerin kesinlikle olmazsa olmazı. Her gün en az 2 fincak yeşilçay içmek şart !

Yeşil çay içmek zayıflatır mı, zayıflamak için ne kadar yeşil çay içmek gerekiyor, yeşil çay nasıl zayıflatıyor ?

Bilindiğinin aksine yeşil çay içinde bol miktarda bulunan, kahverengi yağ dokusu üzerinde etkili kateşin polifenolleri ile kilo verdiriyor. Yeşil çaydaki kateşin polifenollerini kola çekirdeği ekstresindeki doğal kafein ile desteklendiğinde yağ metabolizması üzerinde bir hayli etkili oluyor. Yağ dokusu oksidasyonunu uyararak enerji tüketimini ve kullanımını artırmaya yardımı oluyor.

çayYeşil çayın içerdiği polifenolik bileşikler nedeni ile de daha fazla kilo almanızı da engelliyor. Yeşil çay ve kafein vücutta direkt olarak kahverengi yağ dokusuna etki ediyor.

Kadınlarda kalça ve basenlerde, erkeklerde ise özellikle göbek bölgesinde toplanan yağları yakarken, vücutta yağ oluşumunu da engelliyor. Bunun sonucunda da bölgesel yağlarda azalma görülüyor.www.bilgeis.com