Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

yeşil çayYeşil çay içmek kilo verdirir mi? Evet. Zayıflamak istiyorsak her gün muhakkak yeşil çay içmeliyiz. Yeşil çayın zayıflatıcı etkisi olduğu pek çok diyetisyen tarafından da onaylanmaktadır. İçeriğindeki etkin maddeler sebebiyle yeşil çayın metabolizmayı uyarıcı ve harekete geçirici etkisi bulunmaktadır. Böylece daha hızlı ve yüksek oranda yağ yakmamızı sağlar.

Yeşil Çay Kilo Kaybını sağlar Aslında!

Bilimsel olarak kanıtlanmıştır

“Uzun süre çay içmek vücudun incelmesini sağlar” eski Çin tıbbi klasik Bencao Shiyi diyor.

74 çalışmalar yaptığı akran derlemede, o kilo kaybı yeşil çay tüketimi ile hücre kültürü ve hayvan içeren laboratuvar çalışmalarında kanıtlanmıştır nedeniyle sonucuna vardı. Dr Wolfram göre, 9 insan çalışmaları ile yapılmıştır “azalmış vücut ağırlığı ve yağ kitlesi raporlama Bu çalışmaların çoğu.”

daha iyi altta yatan mekanizmaları anlamak için iyi tasarlanmış insan çalışmalara ihtiyaç, ama hala var bunun işe yaradığını hiç şüphe yoktur!

Neden çoğu Diyetler  Sonuçsuz biliyor musunuz?

Her klasik diyette yanlış olan ne?

Eğer diyet ve açlıktan, vücudun hayatta kalma içgüdüsü tetiklendiğinde üzerine gittiğinizde ve otomatik olarak “enerji tasarrufu” moduna geçin. Bu sizin metabolizma azaltır ve daha az kalori yaktırır.

Ayrıca, vücudunuzun kendisini beslemeye başlar. bazı yağ enerji olarak kullanılacak olsa da, en hazır kaynak protein yani kastır.

Ama, kilonuzu bir ölçek üzerinde aşağı gidiyor görebilirsiniz aslında, yağ kas değil kaybediyorlar.

Doğal metabolizma hızı büyük ölçüde sizi taşımak kas miktarına göre belirlenir. onlar sizin ağırlık yanlış tür kaybetmek yardımcı çünkü çoğu diyetler başarısız!

Bu yavaşladı metabolizma hafta sonra devam edebilir, çünkü gerçek bir sorun diyet döneminden sonra başlar başka Pennsylvania ve Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre.

Bu durum size neyi başlattığını bile daha yüksek ağırlığı sadece kayıp ağırlık kazanmak değil tanıdık yo-yo fenomen, ama rebound neden olur.

Neden Yeşil Çay Diyet İçin Çalışır?

bu size çok düşük kalorili diyet yemek gerekmez çünkü Yeşil çay kilo kaybı çalışır.

Bilimsel çalışmalar (epigallocatechin gallate) ana maddeler etkilerini zayıflama yeşil çay sorumlu kafein ve EGCG olduğunu keşfettiler. onlar size kilo yardımcı olabilir en az 5 kanıtlanmış yolu vardır:

metabolizma artırın

yağ yakın

yağa enerji Blok dönüşüm.

vücudunuz daha az diyetsel yağ emme Yardım.

Düzenleyen kan şekeri düzeyleri ve yeme isteği azaltır.
Daha fazla bilgi için, Yeşil Çay Kilo okuma – 6-Way Magic

Bazı yeşil çay yağ yakıcı ürünler bunlar iştahı bastırmaya yardımcı olduğunu iddia edebilir. Bu son derece yanıltıcıdır.

Chicago Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada 2000 sıçanlar onlar yeşil çay içti değil ama ne zaman, onlar yeşil çay ekstresi enjekte edildi ancak daha az yemek tüketilen bulundu.

Bu nedenle, bir iştah bastırıcı olarak hareket etmek yeşil çay için, sürekli ya da yeşil çay içmek zorunda kalacak ya da çay bugün piyasada bulunan olandan çok daha yüksek seviyelerde özü tüketir.

yeşil çay iştahı baskılayarak etki yanıltıcı talepte şirketlerin dikkat edin. Ürünleri onlar yeşil çay özü nedeniyle değil, Krom çok yüksek içerdiğinden Mega-T ve Uygulamalı Beslenme daha az aç hissetmenize neden olabilir gibi.

Egzersiz uzun
egzersiz yapmak size üç farklı yoldan kilo yardımcı olabilir:

Yanık kalori. Eğer fiziksel faaliyetlerde zaman Your ekstra kalori yakmak.

Artırır metabolizması. Eğer egzersiz bittikten sonra Your enerji düzeyi belirli bir süre için yüksek kalır.

Kas kitlesi artar. Ne zaman egzersiz, size yağsız kas kitlesini geliştirmek. Metabolizma hızı sizi taşımak ne kadar kas tarafından büyük ölçüde belirlenir. Bu nedenle daha fazla kas sahip size ince tutmak için kolaylaştırır.

bir egzersiz rutin içine almak zor bir iştir. İyi haber, yeşil çay içme% 24’e kadar tarafından dayanıklılık düzeyini artırmak olabilir.

Zaman 1 +1 = 3 nedir?

Araştırmacılar düzenli egzersiz fareler yüksek yağlı diyet ile getirilen ek kilo% 24 kayıp bulundu. yeşil çay içti Fareler% 47 kaybetti. VE icra Fare yeşil çay% 89 kayıp içti!

Bu egzersiz ve yeşil çay içti fareler ve en yüksek enerji yanmış olduğu tespit edilmiştir onlar dinlenme olduğunu bile yağ. içti yeşil çay da egzersiz sırasında daha fazla yağ yandı Mice.

Doğal olarak, çalışmanın tek başına yeşil çay içme daha fazla yağ ve kilo başına egzersiz daha kaybetmek yardımcı olduğu bulunmuştur fareler için olacaktır.

Yeşil çay Diyet ve Egzersiz – Visseral yağ yakma ve Stamina

Su, Kas veya Yağ kaybı?

Spor Hekimliği Amerikan Koleji (ACSM), dünyanın en saygın ve en büyük sağlık, medikal ve egzersiz organizasyon, sağlıklı kilo kaybı için kurallar kurmuştur. Onlar haftada 1-2 kilo bir kilo kaybı hedefi öneririz.

Fat Burn Tom Venuto, mükemmel kitabın yazarına göre, ancak, haftada ikiden fazla kilo mümkündür yapmanız halinde, ek ağırlığının çoğunu genellikle su ve kas olacak.

Eğer su kilo zaman, hemen en kısa sürede kendinizi rehydrate olarak geri kazanacaktır. Eğer kas kaybettiğinizde, metabolizma hızı daha sonra kayıp ağırlık kazanması muhtemel hale yavaşlatır.

Yeşil çay kilo kaybı bir istisna değildir! Bu yağ kaybı değil, su veya kas kaybını içerir, çünkü kalıcı kilo kaybı yavaş. Ve yeşil çay yağ yakıcı teşvik yeterli olduğunu.

Kolesterol, Trigliserid ve Visceral – Yeşil Çay Fat Burn

Hızlı hareket?

Bu yeşil çay düşünce içine kimse sizi aldatmasına izin vermeyin hızlı hareket!

Dulloo ve Rumpler tarafından yürütülen çalışmalar, 24 saat boyunca yaptıkları çalışmada deneklerin enerji tüketimini ölçmek için state-of-the-art metabolik odası kullanılır. Onlar 12 ve%% 35% 2.9 ve% 4 ve yağ yakma ile bu yeşil çay artar metabolizma bulundu.

Yeşil Çay Thermogenesis

Eğer yatıştırıcı çay birkaç bardak için 80 kalori veya 8 sterlinlik bir tasarruf bir yıl değil, kötü 2.000 kalori bir gün, bu çevirir yanık olursa! Birkaç yıl sonra, her bir küçük bardak devasa bir zayıflama etkisi kadar ekler.

Eğer kilo vermek ne kadar çabuk diyet ve yaşam tarzına bağlıdır. Kimse size bir hafta içinde tutabilecek kaç kilo garanti edemez!

Dozaj Versus Süresi

Daha fazla yeşil çay belli bir miktara kadar sadece, ama daha fazla kilo yardımcı olacaktır. Bugüne kadar bilim adamları tüketen çok daha yeşil çay çok daha fazla ağırlık (yani doza bağımlı bir ilişki de kurulmuş değildir) kaybetmek yardımcı olacağını delil bulamadı.

Ancak, bu süre boyunca yeşil çay içmek süreyi önemli olduğu ortaya çıkan kanıtlar vardır. Artık bunu içmek, daha çok yağ yakar.

Bir Tayvanlı nüfus çalışmada 10 yıldan fazla düzenli çay içenlere edildi 140 kişi% 20 vücut yağ olduğunu buldu. Bu önemli ölçüde% 25 vücut yağ ile sigara çay içenlerin daha düşüktür.

Yeşil Çay Fat Burn – A Nüfus Eğitim

Başka bir deyişle, yüksek kaliteli yeşil çay içme alışkanlığı iyi geliştirmek ve gelecek yıllarda sağlıklı ve ince kalmak çok daha iyi bir şansı olacaktır.

Kilo Kontrolü İçin İdeal

başarılı bir şekilde kıvrımlı şekil kavuştular sonra sırada ne gelir?

Yeşil çayın güzellik diğer bitkiler ve besin takviyeleri aksine, herhangi bir yan etkisi olmadan 3-6 bardak hayatının geri kalanı için günlük içebilirsiniz olmasıdır. Birlikte, diğer güçlü sağlık yararları ile bu yeşil çay ideal kilo bakım içecek anlamına gelir.

Amerika Birleşik Devletleri Maastricht Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada yeşil çay epigallocatechin gallate (EGCG) ve% 5 ile% 10 kafein sınırlayabilirsiniz ilk kilo kaybı çoğunlukla oluşan özü bulundu.

Yeşil Çay ve Kilo Kontrolü – Ağırlık Bakım Yardım

Yüksek Kafein Tüketiciler dikkat edin!

Eğer ağır bir kahve tiryakisi iseniz kafein bağımlısı iseniz, iki nedenden dolayı yeşil çay üzerinden geçiş dikkate isteyebilirsiniz:

Yeşil çay daha az kafein içerir. Dikkat etmeniz gereken bir yaygın kabul gören kural kahve bulunan kafein yarısı miktarda olmasıdır.

Yeşil çay da iyilik hissi teşvik bilinen doğal bir gevşetici denilen Theanine içerir. Eğer iş yerinde iseniz, konsantrasyon ve verimliliği arttıracaktır.

Ama bir yakalama vardır. Eğer yeşil çayın birçok sağlık yarar olsa da, düşük kafein tüketici daha az kilo kaybedersiniz.

Yukarıdaki alıntı Aynı çalışmada, katılımcılar (EGCG 270 miligram kafein ve 150 miligram oluşan) bir kafeinli yeşil çay içerek kilolarını korudu.

Yüksek kafein tüketicilerin yeşil çay parası yoktu. Ama düşük kafein tüketicilerin yüksek metabolizması ve yağ yakma yoluyla ağırlık bakım aşamasında kilo devam etti.

Böylece her türlü vasıta, onun sağlık ve yağ yakıcı etkisi için daha fazla yeşil çay içmek tarafından ama kilo kaybı vadede sizin için ne yapacağı daha gerçekçi bir beklenti var!

“Yeşil Çay Zayıflatır Mı?” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir