Yiyerek Zayıflamanın İncelikleri !

Her dönem dikkat etmemiz gerekn nokta. Tam candamarı hatta şahsen benim için öyleler: Bu bilgiler altın bilgi olacaktır diye düşünüyorum abur cubur düşkünleri için. Şimdiiii; öncelikle yağ dokunuzu koruyabilicek ve sizin enerji bazında yarar göreceğiniz şeyler olmasından yola çıkalım.Basit karbon hidratlar sizina bur cubur yeme isteğinizi giderecektirler. Özellikle yaz ayalrında gelen bir histir bu. Nedenini ben şöyle açıklıyorum.

Akşamları uzadığı için ve havalar sıcak olduğundan insanlar genel de uyumuyorlar geç saatlere kadar oturuyorlar bundan dolayı yemek yeme hisleri daha yüksek oranda oluyor.

Sizin yemeniz gerekenler ise bu durumlar da şunlar :

– Tam tahıllı ürünler
– Yulaf ve yulaf ezmesi
– Kuru meyveler
– Kepekli bisküviler
– Krakerler

Bu tarz yiyecekler hem kalorisi düşüktür hem de yemesi de güzeldir. Alışmak gerek elbette şimdi gidipte abur cubur yemek yeme ihtiyaçları durumunda bu zamana dek cips kola pasta kuru pastalar yiyen birisine bunları söylemek de onun uygulaması da zor oalcaktır fakat zamanla herşeye alışabiliyor insan değil mi?

Sağlığınızın için kilo olarak istediğiniz forma gelmeniz için bunu uygulamanız da şart bir süreliğine bu duruma katlanmalısınız.

Çok tatlılardan çok tuzlulardan hamur işlerinden uzak durmalısınız. Sağlığınız için başta daha sonra da kalorisi az olduğundan bunları yemeniz daha iyi bir yol sizin için.

Hiç yoktan iyidir , beterin beteri vardır derler ya öyle düşünün işte. Bu sürenin geçici olduğunu istediğiniz forma geldiğinizi ve güzelce yine seviyeli sınırlı tabi ki tatlılar yediğinizi düşünün. Az kaldı sabredin, yaz da geliyor hadi verin şu kiloları…. Etrafınızdakiler sizi görünce şaşırsınlar ve farkı herkes ama herkes görsün.

Sağlıkla kalın, Sitenin Meleği.