Yürümek Zayıflatır ve Formda Tutar !

Yapacağınız diyeti tek başına ayakta tutmazsınız. Diyetin desteğe ihtiyacı vardır ve bunu gerek egzersizler gerek sporlar gerekse ufak yürüyüşler. En önemli nokta yürüyüş. Hem de en kolay olanıdır seçeneklerden yürüyüş yapmak. Yanınıza bir de arkadaş bulursanız nasıl zamanın geçtiğinin farkında bile olmadan aslında kendinize büyük yardımlar etmiş olursunuz. İstediğiniz her yerde, her zaman yürüyebilirsiniz. Yürümek, duraklamadan, aynı tempoda, aynı adımlarla ilerlemek demektir. Yürüyüşten vücudunuza en yüksek derecede yararı almak istiyorsanız eğer zamanlı ve aksatmadan uygulamalara dikkat etmek gerek.

Aynı günlerde ve aynı saatlerde yürüyün. Sizin ve sizin bünyenizin için en doğru olan günde ve zamanda yürümelisiniz. Vücudunuz yürüyüşe kendini ben hazır hissediyorum demelidir. Yürüyüş, her şeyden önce kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Bu yeni alışkanlığınızdan ilk kazançlı çıkacak olan kalp ve damar sisteminiz olur.

Beyin dokularınız daha çok oksijene kavuşur ve daha sağlıklı düşünürsünüz. Vücudunuzdaki kaslar çalışır, kan dolaşımı harekete geçer, böylece vücudunuzdaki yağlar kasa dönüşmeye başlar. Yağlar kasa dönüşmeye başlayarak forma girersiniz. Bu da fazla kilolardan da yavaş yavaş kurtulmanız anlamına gelir. Düzenli yürüyüş sonunda vücudunuz dayanıklılık kazanır.

Yürüyüş yaparken en iyi ve rahat ayakkabıları tercih etmelisini. Ayağınız çok önemli bu konuda özen gösterin. Ayak tabanlarınızı destelemesi çok önemli bir noktadır.

Esnek olması da bir şart koşulabilir. Çünkü esneklikte ayak ve ayak sağlığı için önemlidir. Yürüyüş yaparken göğüsleriniz ve omuzlarınız ileride olmalıdır. Aynı zaman da da karın içeride ve dik olmalısınız.

Atmış olduğunuz adımlarınızın aralıkları eşit olmalıdır. Molalarınıza da dikkat edin. Vücudunuz kendini çok yorgun hissettiğinde 10 dakikalık molalardan sonra aynı şartlar doğrultusunda devam edin.

Sağlıkla kalın.
Sitenin Meleği.