Zayıflama Çayları

zayıflama çaylarıZayıflama çayları; Yağ yakan çaylar, bitkisel çaylar, diyet çayları, kilo verme amaçlı içilen çaylardır. Bu çaylar vücutta yağları çözer ve idrarla atılmasını sağlar. Pek çok zayıflama çayı vardır. Ve her zayıflama çayının kullanım biçimi ve amacı farklıdır. Kimi iştah kesmek için içilir. Kimi yağ çözmek için. Kimi zayıflama çayları da selülitleri yok etmek amaçlı kullanılır. En çok içilen zayıflama çayları, metabolizma hızlandırma amaçlı içilen zayıflama çaylarıdır.

Zayıflama çayları genel olarak, günde 3 bardaktan fazla içilmemelidir. ve hiçbir zayıflama çayı 15 günden fazla içilmemelidir. 15 gün içilen zayıflama çayına 15 gün ara verip tekrar 15 gün sonra içmek gerekir. Bunun nedeni, zayıflama çayına alışan bünye artık olumlu cevap vermez ve vücut bir noktadan sonra kilitlenir. Zayıflama çayına cevap vermemeye başlar.

En bilindik ve etkili zayıflama çayları !

Metabolizma hızlandırıcı ve zayıflatıcı bitkisel doğal çay tarifi :

ZAYIFLAMA VE YAĞ YAKICI FORMÜL

1 çay bardağı limon suyu
1 çorba kaşığı su
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı tarçın

Malzemeleri karıştırın ve günde 1 defa olmak kaydıyla için. Bu zayıflama formülü, kısa sürede metabolizmanızı düzene sokar ve hızlandırır. Tansiyonu düşen kişiler bunu uygulamamalıdır. Limon tansiyonu düşürür !

ZAYIFLAMA VE METABOLİZMA HIZLANDIRMA ÇAYI

3 adet limon
2 greyfurt
4 su bardağı su
3 çorba kaşığı bal

limon ve greyfurtlar kabuklarıyla 4-5 parçaya bölünüp 4 bardak suda 15 dk. kaynatılır. Soğuduktan sonra limon ve greyfurtlar suları sıkılarak çıkarılır bal eklenir.. sabah ve akşam yemeklerden sonra 1 su bardağı içilir…

ZAYIFLAMA VE YAĞ YAKICI FORMÜL

1 çay bardağı limon suyu
1 çorba kaşığı su
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı tarçın
hepsi karıştırılır günde 2 kere aynı şekilde hazırlayıp yemeklerden sonra içilir…

ÖDEM SÖKÜCÜ, YAĞ YAKICI VE BAĞIRSAK TEMİZLEYİCİ ÇAY

4 su bardağı kaynar su
1 çorba kaşığı ufalanmış papatya
1 çorba kaşığı rezene
1 limon suyu
4 subardağı kaynamış suyun içine bütün malzemeler karıştırılır 4-6 saat bekletilir sonra sabah ve öğle yemeklerinden 1 saat sonra 1 su bardağı içilir…