Zayıflama Hayali Kurarken Dikkat !

Kadınlar genelde ine düşünür ince planlar yaparlar. Bu kilo verirken de aynıdır ve kilo alırken de aynıdır aslında. Hep özverili davrananlar ve bir de özverili olmaya çalışanlar vardır. Özverili olanlar şuanda çevrenizde gördüğünüz güzel ve bir o kadar da formlarını koruyan kişilerdirler. Bu kişiler kendilerinin fazla kilolarından kurtulmasını sağlamak için tüm sağlık bilgileriyle kendilerini depolarlar. Bu depolamalarla bilgilerle kendilerini sabır ile beraber bir kilo verme durumuna sokar.

Yedikleri kadar içtikleri de onlar için önemlidir. İçilen tüketilenlerde vücuda kalori kazandırabilme potansiyelinde olduğundan ayrıca bir öneme giriyor.

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Kadınlar erkeklerden daha iyi bir kilo vericidir. Kadınların sabırları erkeklere göre daha da güçlüdür demek oluyor bu bir bakıma.

Onların yemekleri yememe konusundaki sabırları erkeklere göre tartışılamaz bile. Erkekler daha çok dayanıksızlar. Hemen yemek yemeye odaklanmak istiyorlar ve buna göre de vermek istedikleri kiloları asla veremiyorlar. Aksi kiloları bile alabiliyorlar. Kendilerinin özellikle göbek yağları olmakla meşhurdurlar. Göbekli erkek profilleri göbekli kadın profillerinden daha fazladır.

Kadınlar düşüncelerinde genelde saptırmalara kilo verme süreçlerinde uğrayabilirler. Bir kadının dilediği ve istediği kadar yemek yemesi süreci ile sınırlı ve dikkatli yemek yeme sürecindeki davranışlarının ilk dönemlerde aynı olması beklenemez elbette ki. İlk zamanlarda alışma psikolojisine kendilerini ve beyinlerine bunu kabullendirmeleri gerekir.

Bu da tam şekilde hür olan bir kadının yemek beslenme olarak hiç de hafife alınacak bir şey değildir. Kendinizi bu sürece en kısa zamanda alıştırmalısınız. Asıl önem ilk zamanlarda zaten. O dönemleri geçiren kişi en büyük badireyi atlatmış sayılır. İlk dönemlerdeki alışma süreçleri çok zorlayıcı ve bir o kadar da sizi yıldırmak isteyici olacaktır. Kendinizi bu yılma durumuna düşürmemelisiniz. Her zaman isteğinize odaklı olarak beslenmeleriniz gıda ve diğer içecekler konusunda da dikkatli olmaya devam!!! Kilolardan kurtulmayı kafanıza çok dert ve büyük bir sorun halinde tanımlamamalısınız.

Daha da zorlaştırırsınız ve daha da güç yolları kendinize başlatırsınız. Aslında yolun kestirmesi varken gidip siz kendi ellerinizle uzun yolu onaylarsınız ve ben burada yürüyeceğim dersiniz. Sakın yapmayın. Yılmamak!!! Kadınlar yılabiliyor ve başka zamana erteleme gibi hatalara düşebiliyor. Başka yaz başka kış gibi bahanelerle geçirebiliyor. SAKIN!!!

Sitenin Meleği