ZAYIFLAMAK ASLINDA KOLAY MI?

Zayıflamak asla kolay değildir. Kolaydır diyen elbette ki metabolizmasından dolayı rahat olan metabolizması hızlı olan kişilerdir. Kilo vermek kolay bir uğraş yoksa asla olamaz. Çok emek verirsiniz. Sporunuz vardır özen göstermeniz gereken bir yemek yeme düzeniniz ve yemek yeme şekliniz vardır. Bunları asla kaybetmeden ilerletmek zorundasınızdır. Bu zorunluluklar sizi zor durumlara sokabilirler. Sizi kıyıya sıkıştırabilir ve zor şartlara götürebilir. Bunlar genelde alışma durumlarında görülen şeylerdir. Alışana kadar bunların tüm zorluklarını çekersiniz.

Kendinizi soyutlamanız değil kendinize bunları kabullendirerek ilerlemelisiniz. Kendiniz ve kendiniz için yaptığınız adımlarınız olduğunu unutmamalısınız. Çevrenizdekilerden etkilenmeden ve her zaman daha ilerisini görerek yolunuza devam etmelisiniz.

– Düzenli sporunuz olacak ve spor sizi dinç kalmanız konusunda büyük yararlarla hep yanınızda olacak. Kaslarınızın da gelişimi güçlenmesi istediğiniz kiloları da verdikten sonra forma girmek için şart bir şart durumdur.

– Yemek yeme düzenleri aksamamalı ve her zaman kesin özenlerle tüketimler de bulunulmalıdır. Yemek yeme düzeni gerçekten önem taşıyan bir konu zayıflamak isteyenlerde.

– Öğünler aksatılmamalıdır. Öğün atlamak büyük bir hata olur. Bu yanlışa sakın düşmeyin. Kendinizi hep programlayın ve ona göre kurulumlarını yapın.

– Hareket sisteminizi ve kendinizi sorgulayın. Olabilecek en yüksek derecedeki hareket sistemine doğru yol almalısınız. Bu yapılandıracağınız sistem sizin daha kısa zamanda forma girmenize yardım edecektir.

– Çok fazla tuzdan çok fazla şekerden ve çok fazla undan uzak durmak gerekir. Çok şekerli, çok tuzlu ve hamur işleri un ile yapılan mamuller. Dikkat etmeniz gereken ve tüketirken de çok sıklıkla tüketmemeniz gereken bir şeydir.

Zayıflamak istiyorsak zihnimizi kilo vermeye karşı olan düşüncelerden negatif olanlarından ayırmak gerek ve direk olarak onları çöpe atmak gerek. Kendimizi ne kadar çok ayırırsak bu düşüncelerden bir o kadar da amacımıza doğru emin adımlarda yürürüz demektir.

Bu yolda yürümek sağlam bir şekilde sizin ana hedefiniz olmalıdır. İnandıklarınızı ve düşüncelerinizi temizlemezseniz kolaylıkla kilo veremezsiniz.

Sitenin Meleği.