Zayıflamak İçin Bitki Çayı İçin

bitki çayları zayıflatırZayıflamak isteyen hanımlara iyi bir haber vermek istedim. Malumunuz yaza girerken kilo verdik ama eminim yaz ayları içinde ve kış içinde verdiğimiz kiloları geri alacağız. Eğer dikkat etmezsek olacağı bu sevgili hanımlar. Metabolizmamız yavaşlarsa, vücudumuz ödem biriktirirse ve hareketsiz bir dönem geçirirsek, tartıda daha ağır çıkmamış işten bile değil.

Kilo almamak ve ödem atmak için en büyük desteğimiz bitkiler. İçeceğimiz bu bitki çayları ödem atmamızı ve çok daha hızlı çalışan bir metabolizmaya kavuşmamızı sağlayacak. Her gün içeceğimiz 3 fincan bitki çayı ile bunu gerçekleştirmiş olacağız. Size vereceğim bu bitkileri ister tek tek demleyin, isterseniz karıştırın ve karışık bitki çayı şeklinde için.
zayıflatan bitki çayları
Bu bitki çaylarının kilo vermeniz ve selülitleriniz üzerindeki etkilerini gördüğünüzde bir daha bırakamayacaksınız. Boş verin siyah çayı, kahveyi. Hele de şekerli içiyorsanız, ne kadar az yemek yerseniz yiyin hem kilo alırsınız hem de selülitleriniz olur.

Zayıflamak için, bu bitkileri iyi değerlendirin ve her gün mutlaka en az 1 en fazla 3 fincan olmak üzere, şeker katmadan için.

Biberiye; bağırsaklardan yağın emilmesini azaltmaktadır ve böylece kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyen bu bitkinin idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcı olur.

Funda; idrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunur.

Kiraz sapı; idrar artırıcı özelliğinin yanı sıra zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önler.

Isırgan; potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.

Yeşil çay ve Mate; idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir. Yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur.

Kekik; sindirimi kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir