Zayıflamak İçin Böyle Beslenmeli

Zayıflamak için yediklerimizin önemi yanı sıra onları nasıl yediğimiz de önem taşır. Yediklerimizin mahiyeti kadar, onları yeme biçimizi de kilo alı-vermekte önemlidir.Örneğin kimi insan makarna yer zayıf kalır, kimi insan da her makarna yediğinde kilolarına yeni bir kalori katar.

Özellik her zaman adı gibi özeldir. Özel hissettirmelisiniz diyetinizi kendinize ve özel kurallarınız özel adımlarınız olmalı her zaman. Kurallarınız ne çok katı olmalı bir taş gibi ne de çok yumuşak olmalı bir pamuk gibi. Bir sünger işinizi görür diye tahmin ediyorum : )

Bizler biliyorum ki siz değerli hanımlar sağlık olarak sağlığa değer vermek olarak daha bilinçliyiz daha bilgiliyiz ve eşlerimize de hatta bu konuda yol göstericileriniz. Bekarken hep anneden gelen desteği evlendikten sonra da bizler yürütürüz onlar her ne kadar farkında olmasalar da : ) Bizlerin elleri hep üzerlerindedir. Bir evin sağlığı pişirici olan anneden geçer.

Evdeki tüm bireyleri mideleri sistemleri ona bağlıdır. Ben bu yüzden annelerin yani tüm hanımların bilinçlendirilmesi daha da bilgilerini pekiştirmesi büyütmesi konusunda büyük destekçiyim ve elimden gelen her şeyi de yamaya çalışıyorum. Yemek yemekle kilo alma demiştim daha önceki konularımda bu sefer de ben yemeklerimizi yerken ki kurallarımızdan bahsetmek istiyorum. Kurallarımız var mı bizim? Yemek yerken neleri yapıp neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Ne kadar doğru biliyoruz, yanlışlarımız nelerdir?

Sorulardan yola çıkarak teker teker başlıyorum.

Beyaz ekmeğin zararlarını öğrenin. Beyaz ekmek büyük bir kilo alma dostudur ve bununla eşdeğerde olarak da kilo vermenin de düşmanıdır. İnsan sağlığı içinde düşmandır. Bir beyaz ekmeğin beyaz unun bir şekerden farkı yoktur. Hayatınızda eğer onlara çok yer verirseniz büyük hataları da eteğinizde sürüklemiş olursunuz.

Sıkılınca yemek yemek: Hiç güzel bir hareket değil hiç. Zayıflamak isteyen hanımlar kulak verin bir kere daha eğer istediğiniz fitliğe gelmek istiyorsanız her sıkıldığınızda yemek yemeye yönelmemelisiniz, aksine daha güzel bir çözümü yolu var; her acıktığınızda kalorisi az olan şeyleri yemeye yönelin. Neden ne ki ne zarar olacak? Daha iyi bir sonuç olacak.

Ve siz beden olarak ruh olarak mutlu birisi olacaksınız. Bunu özellikle dememin sebebi de bir büyük dilim insanın oranla daha çok sıkıldığında yemek yemesinden dolayı. Yani kişinin canı sıkılıyor ve buzdolabını açıyor bir şeyler yiyor illa ki neden sıkıldığı için. Oysa ki acıktığında yemek yenmesi gerektiğini bilip aslında hep sıkıldığında yemek yiyen o kadar çok insan var ki.

Dikkat etmek gerek işte ben bu araştırmamı yapmadan evvel bende bir sıkıldığında yemek yiyen bir insan olduğumu fark ettim ama artık sıkıldığımda sadece atıştırma kalorisi az düşük şeyler tüketiyor ve acıktığımda yemek yiyorum. Bunu bu yazımda inş. Sizde fark edersiniz ve bir başlangıç yaparsınız kendinize.

Sağlık konusunda tüm iyi dileklerimle, Sitenin Meleği.