Zayıflamak İçin Egzersiz Nasıl Yapılır ?

Zayıflamak hayallerinizi süsleyen en güzel şey olabilir. Siz eşinize daha güzel görünme düşünceleriyle bu planınızı hemen yola koymak isteyebilirsiniz. En temel şartın egzersiz olduğunu bilen bilinçli bir kilo verme ve diyetini sağlıklı olarak başlatma yolunda giden birisi iseniz tam bilmeniz gereken bir püf nokta daha var.

Sağlığınız evet diyetiniz kilo verme hayalleriniz bunların gerektirmiş olduğu egzersizinizin fazlasını zarar olduğu biliyor muydunuz?

Yoksa siz yanlış düşüncelerle n e kadar egzersiz yaparsam o kadar iyidir o kadar da çok kilo veririm gibi düşünceler mi besliyorsunuz içinizde? Bu yanlış düşünceleri sarmaşık gibi beyninize mi doluyorsunuz?

O düşünceden sizi döndürmenin bildiğinz bir yanlışı düzeltmenin zamanıdır şimdi zaman. Siz bu yanlışınızı düzeltmelisiniz ve daha yeni başlayacak olanlarda kendilerine rehberlerine bunları not etmeliler.

Normal sağlık standartlarına göre bir insan hafta bir kilo vermeli ve böylelikle ay da 4 kilo vermelidir. Sağlıklı olan budur. Ve egzersiz anlamındaki sağlık ve doğrular ise şöyleler: maksimum seviyelerini söyleyeyim; 30 dakika yürümek 30 dakika hızlı koşmak 30 dakika da yavaş koşmaktır.

Bunların haricindeki ayrıca egzersizler ısınmalar hareketler haricinde demiştim. Onlarda 1 saat kadar bir süre içerliğinde uygulanmalılar. Uygulamalar vücudunuza isteğinizden farklı olarak zarar aşamasına dönüşebilir bu yüzden fazlasından kaçının ve vücudunuzun sadece ihtiyaç duyduğu ve istediği kadarını kendinize vermeye çalışın. Daha iyi ve sağlıklı olmanız an meselesidir.

Çünkü vücuda sadece istediğini vermek öyle herkesin ayarlayabildiği bir şey değildir. Sınır denen şeyi her insana yapamaz beceremez bu yüzden siz her zaman adımlarınızı erkenden atın ve özenli atın.

Yemeklerinizi özenle hazırlayın. Daha erken yaştan çocuklarınıza da bu işlemleri aşılayın ilerde onlarda bunu bir alışkanlık haline getirmiş bireyler olarak büyüsünler.

Onların sağlığı demek kocaman bir ağın oluşması demektir aşıladığınız insanlar kendi arasında bir ağ oluşturacaktırlar. O annesine annesi çocuğuna çocuğu arkadaşına arkadaşı anne ve babasına kardeşlerine ve onlardan da bir sürü insana kadar ilerleyecekler ve büyük bir ağın kurucusu olacaklar.

Ne kadar güzel bir vesilenin nedeni olacaklar. Hep sadece kendimizi düşünmemeliyiz değil mi, ne kadar çok kişiye yardım edersek de o kadar da karşılığını buluruz.

Yapılan yanlışları düzeltmek çaresi olduğunca iyidir, geri dönüşü olduğunca iyidir.

Siz siz olun geri dönüşüne zaman kalmadan bitince farkına varmayın erkenden bazı şeyleri görün ve etrafınızdakileri de uyarın. Sağlıksızlık düşüncesi milletimizde bir sorun haline gelmesin. Bizler unutmamalıyız ki besin değerlerinin yeterliliği ve onların kullanımına bağlı olarak da bu milletin zekiliği çevikliği belirlenir. Bunlar da önemli etkendirler.
Sitenin Meleği.