Zayıflamak İçin Zayıflatacak Diyet Sırları

Çoğu insanın sıkıntısı olan fazla kilolardan kurtulmak için bu saydıklarımıza dikkat etmeniz ve uygulamanız size kolaylık sağlayacaktır. Ünlü diyetisyenler tarafından önerilen maddelere göz atalım.

Ara ve Ana Öğünler Oluşturun: Günlük tüketeceğiniz besinleri 6 öğün şeklinde ayarlayarak az ve sık beslenin. 3 saatten fazla aç kalmayın. Ara öğünler tatlı krizlerinden uzak durmak, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için yardımcıdır.

Geç Saatte Yemek Yemeyin: Günler uzun olduğunda akşam yemeği geç saatlere kaymaktadır. Fakat bu dönemde geç saatlerde yapılan atıştırmalara dikkat etmek gerekmektedir.

Çünkü bilhassa gece yapılan atıştırmaları bedenimiz daha zor yakar ve bu sebepten ötürü yediklerimizin yağa dönüşme ihtimali yükselir.

Fiziksel aktivitenin en az olduğu saatlerde atıştırma yapılacaksa tercih, kalorisi düşük ve bol lif içeren çeri domates, salatalık, havuç, kereviz sapı gibi besinler olmalıdır.

Spor Yapın: Açık havada yürüyüş yapabilirsiniz. Bu oksijen alarak yağları yakmanıza yardım eder. Yahut hoşlandığınız başka bir sporu yapabilirsiniz.

Spor yapmaya başladıktan itibaren 18 dakikadan sonra yağ yakımı başlayacaktır.

Bol Su İçin: Yaz dönemlerinde sıvıya olan ihtiyacımız artmaktadır 2-3 litre kadar su tüketilmesi gerekmektedir.

Su tüketmek için susamayı beklememelisiniz, susama hissettiğinizde vücudunuzda yüzde 1’lik su kaybı gerçekleşmiş demektir.

Aşırı su kaybı konsantrasyon güçlüğü ve hafıza sorunları yaratır.