Zayıflamak İsteyenler Kışın Bunları Yemesin

Kışın Hem evde kalıyoruz hem de iştahlanıyoruz. Bolca yemek yemek istiyoruz. Bu bol iştah tabi vücudumuzda depolanan yağlara dönüşüyor. Yağlar depolandıkça kıyafetlere de sığmamaya başlıyoruz. Ne kötü değil mi. Bence kilolu bayanların en büyük ortak noktaları bu. Kışın başlayan kilo alma süreci..

Buna kendimizce çözüm bulabilir ve kilo almayı durdurabiliriz.

Kışın canımızın istediği ama bize kilo aldıran başlıca düşman yiyecekler :

Makarna, spagetti, erişte : Canımız istiyor ama tam bir canavar olan bu yiyecekler bizde kıştan yaza kilo olarak kalıyor.

Patates Kızartması : Patates kızartması olsa da yesek. Ketçap ve mayonez döke döke… Çok güzel değil mi bu fikir. Ama sakın.. İşte kışın kilo almamıza neden olan bir diğer önemli faktör de bu…

Çikolatalı Yaş Pasta : Biz kadınların canı sık sık tatlı bir şeyler ister. Tatlı ve kakolu yiyecekler bizim için eğlence kaynağıdır. Tamam yiyelim ama bir dilim değil çeyrek dilim kadar… Zor ama kilo almak istiyorsanız hepsini yiyin..

Fatfood: Hamburger, pizza, kumpir, kızartmalar, çerezler… Bunları asla yememeliyiz..Can sıkıntısı kilo olarak dönüyor bünyemize.

Hamur İşleri: Börekler, poğaçalar, kurabiyeleri kekler.. Kışın birbirimize sık sık komşuluğa oturmaya gider geliriz ve bolca bunlardan yeriz. Ne kötü. Ondan sonra da kilo aldık deriz..

Kışın kilo almamak için siz de bunlara dikkat edin hanımlar.

Bilgeis Kadınca Diyet Editörü Bilge..