Zayıflamak İsteyenler Neden Zayıflayamıyor ?

Hatalar utanılmaması gereken özelliklerdir aslında. Hiçbir insan dört dörtlük değildir ve hatasız değildir. Elbette bizler hatalar yaparız ve hatalarımızı yaşarız. Önemli olan hataları sürekli sürekli tekrarlamamak ve ders almaktır.
Hatalarınızdan ders alan bir insan iseniz aynı zamanda erdemli ve onurlu birisinizdir.

Hata insanları olgunlaştırır ve daha başka hataların oluşumlarını ve olasılıklarını azaltır. Hataları da söylemekten utanmamalıyız.

Unutmayın ki karşınızdaki insanda muhakkak hata yapmıştır. Hata derslerine yemek yeme temelinden başlayalım. Kilolar kilolar kilolarrrrr…

Artık bıktınız hata görmüyor gözünüz hatalarınızı bile fark edemeyecek çaresizliktesiniz. Ama durun bir olası gelen sık hatalara değinelim ve siz aslında ne gibi nasıl hatalar üzerinde kalıyorsunuz fark etmenizi sağlayalım:

İHTİYAÇTAN FAZLA YEMEK YEMEK

Evet, yaşa kiloya boya posa ve çalışma hareketlilik gibi durumlara bakılmaksızın tüketilen ve maalesef ki farkında olmadan tüketilen yemekler sizin yaptığınız hataların arasında olabilir.

En sık yaşanan ve görülen bir hatadır. Fazla yemek yemek. Günümüzde bunun dengesini çoğu bayan kuramıyor az yiyorum çok yiyorum gibi düşünceler evet doğru düşünceler fakat ölçüsünü ayarlayamadıkları ve sonunda çok yemek sık yemek modeline dönüşüyor.

SEBZE MEYVE AZ TÜKETMEK

Sebze ve meyveler Hatay deposu insanı ayakta tutan zindeliğini kamçılayan ve günde beslenme ölçüsüne göre sağlığa da önemli etkilerde bulunan değerlerimiz. Bunları bazen az tüketmekle beraber hiç tüketmeyecek derecelere getirdiğimiz zamanlarda hatalarımızın içindeler.

YAĞ TÜKETİMİ

Doymuş yağlardan uzak durun durun durun.

Tüketmeyin. Eğer kilolardan kurtulmak istiyorsanız yağ tüketiminizi hiç değil ama minimuma indirmeye gayret etmelisiniz. Etlerin yağlarından ayrılmış kısımlarını tüketmelisiniz.

Bu yağ tüketimi konusunda hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz.

Sağlıkla kalın.
Sitenin Meleği.