Zayıflamak İstiyorum Ama Zayıflayamıyorum

Bu karar aslında kolay verilen bir karardır. Asıl iş bunu hazmetmek bunu devam ettirebilmekte saklıdır. Çevreden etkilenmeyeceksiniz. Çevrenizden destek isteyeceksiniz. Kendinizin ne istediğini bilen bir kilo verme adayı olarak önce ruh sonra beden olarak kendinizi hazırlayacaksınız. Ruhsal olan hazırlanma süreci sizin için çok önemlidir. Bu süreçler sizin bu diyetinizi destekleyecek noktalardır. Bu zincirlere verdiğiniz değerler ilerde alacağınız değerler anlamına gelir. En zayıf noktalarınızdan başlamalısınız işinize.

Ve sonra zayıflamak istiyorum ben diyip kollarınızı sıvamalısınız. Düzeninizi koruyarak düzeninizi sağlayarak kendinizi de çoğu şeye rutinleşmiş olacaksınız. Düzen sizi ve bedeninizi kilolarınızdan kurtulmanız için dost olacaktır. Tek düşmanınız vardır o da bahaneleriniz ve içinizdeki yemek yeme duygusudur. Bunlara sakın kapılmadan etmeden diyetinize odaklanın. Bir kereden bir şey olmaz gibi ya da nasıl olsa kilo veremem gibi baştan olmaz düşünce odaklı şeyler düşünmeyin aklınızdan atın.

Elbiseler alın kendinize zayıf olduğunuzda içine girebileceğiniz elbiseler… Her gün deneyin ve azmedin çabalayın. Kendi kendinize hırslar edinin. Başaracağınıza inanarak adımlarınızı atın. Yılmadan hareket etmelisiniz. Zorluklar sizi pes etmenize doğru götürmesin aksine daha da istekli kılsın. Siz eğer kendinize bir hedef koyduysanız ve bu hedef uğruna da savaşacaksanız hemen hemen her zaman çıkan sorunlarla da yüzleşen korkmayan birisi olmalısınız.

Hayaller kurmaktan çekinmeyin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için çabalar gösterin. Yemek düzenlerinize özen verin. Öğün atlamak gibi hatalar yapmayın. Meyve tüketimleriniz çok iyi olmalı. Her gün yapılan spor olmalı. İçilebilen hem zayıflatma hem de sizin ruh olarak dinginliğinizi sağlayan çaylarda içebilirsiniz. Hedeflerinizi önce ufaktan başlatın ve sonra git gide büyütün. İstediğinizi elde edene kadar yılmadan ilerleyin Zirve size mutlaka görünecektir.

Sitenin Meleği.