Zayıflamak İstiyorum Hadi Zayıflayalım

Hemen her şey kuralla yürümez. İnsanoğlu adımlarını her zaman katı atamaz. Her şey dakik her şey düzgün… Var mı böyle bir şey? Kuralcılık ve bu kuralcılığın sonuçları yahu patlar bir yerde. Kurallarınız elbette olsun, adımlarınız elbette bir düzende atınsın ama gerekli koşullarda da gerekli yerlerde de esneklikler olsun.

Bedeninizin ihtiyaçlarına göre hareket eden ve buna paralellikle adımlar atan zayıflama yolunda yol kat etmiş birisi olabilirsiniz ya da daha yeni adımlar atmayı düşünen, adımlarını planını yapan fark etmez zayıflamak ve kilo vermek isteyen herkesin her grubun bilmesi gereken bir şey bu.

Ruh beslenmesi.

Aldığınız sonuçlar sizin belki istek olarak beslenmenizi sağlar ama ruh olarak beslenmenizi sağlamaz. Kurallarınızda ruhunuzu mutlu etmeyen davranışlarda bulunmayın, keyfine bakma canım hadi yeme işte keyfine göre değil canım bugün spor yapma olur nolsun.

Ya hadi bu sözler esneklik gösteren sözler fakat kimi yer de ruhunuzu mutlu etmeye yetecek değer de sözlerdir.

Siz öyle bir yola baş koydunuz ki geri dönüşsüz çok dikkat gerektiren bir şey bu.

Ondan dolayı hayatınızın bir bölümü yavaş ve olası gelmişten bile daha fazla özenli olmalı.

Yemekler daha özenle yenmeli, yemek saatleri daha dikkat istemeli. Neden mi, örnek vereyim size daha açık olsun daha anlaşılır olsun. Şimdi iştesiniz işler yoğun dosyalar var incelenecek hazırlanacak raporlar var daha özet geçilecek bir toplantınız var hazırlanmanız gereken ve bir görüşmeniz var her şey yoğunluk üst üste binmiş durumda kat be kat sırtınızda bir yük gibi bekliyor.

Ve bir sorun daha var ki midenizden; “Acıktım!” ve sen diyorsun ki hayır işlerim çok var, sonra şunları bitireyim hemen bir şeyler atıştıracağım bir şeyler yapacağım. Olmaz bu düzen olmaz.

Bakın hayat işleriniz hiçbir zaman bitmek bilmez tükenmek bilmez.

Siz siz olun acıkır acıkmaz bir şeyler muhakkak yiyin, açlıklarınızı büyük yemek yeme huylarına çevirmeyin. Geceleri atıştıran eve gittiğinde abur cubur u kesmeyen birisi olmayın. Abur cubur isteklerinizi cipslerle kolalarla geçirmeyin. Azcık yağlı tuzsuz patlamış mısır tam size göre!

Bakın her şeyin bir çözümü var siz yeter ki öğrenmek isteyin bilmek isteyin.
Sağlıkla kalmanız dileklerimle, Sitenin Meleği.