Zayıflarken Derimiz Sarkar ve Kırışır

Hepimiz yaz aylarına ramak kalan şu günlerde fazla olan kilolarımızdan hemen kurtulmak istiyoruz. Çabalarımız yaz gelmeden istediğimiz bikinimizin mayomuzun içine girmek etrafınıza artık özenerek bakmamak denize girmekten korkmamak istediğiniz gibi yemeklerinizden yemek. Bunlar güzel hayaller ve eşinize güzel görünmek yaza merhaba derken onu tıpkı yazın açan bir çiçek zarifliğinde güzelliğinde olmak. Tüm bayanların hanımefendilerin hayali elbette bir kere de olsa olmuştur bu.

Hayallerinin peşinden giden her zaman kazanan olmuş ve hayallerine değer vermeyenlerde hayallerini bir başka bahara erteleyip bu saydıklarıma hala özlem duymaktadırlar.

Hayallerinizi ertelemeden yaşamlısınız. Yaşamaya çalışmalısınız en azından. Verilen kilolar bedensel olarak size etkilerde bulunabilir kalıcı ya da geçici izler olabilir bunlar. Aniden verilen kilolarda genel de sıklıkla görünmektedir. Ama bedenin şekil ve yapısına göre de yine çıkabilmekte rastlanabilmektedirler. Özellikle bel boyun bacak kısımlarında sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu sarkmalar sizi rahatsız edici boyutlara kadar çıkabilmektedir. Fark etmeniz ve bunun için bunu değiştirmek düzeltmek için bir şeyler yapmalısınız.

Neler yapılabilir?

Kilo verdikten sonraki sarkmaları genelde sade diyete bağlı kalan hanımlarda görüyoruz. Bunun nedeni bedenin kendini sadece yemek yeme kısıtın da saklı kalmasıdır. Sade yekle kendini iştira etmesidir. Yani spora zaman ayırmamış demektir bu.

Egzersizleri yapmamış demektir. Ya da diğer bir başka şekilde de yeterince düzenli olarak bu sporlarını yapmamış anlamlarını çıkartmak mümkündür. Kilonun verildiği bölgedeki hücre boşluklarının gevşemesi ve daha sonra gevşeyen bölgenin spor ile sıkılaştırılmaması da diyebiliriz. Bu maddeler sizin sarkmalarınızdan kurtulmanızı sağlayacak şeylerdir.

Sporlarınıza kilo verme esnasında dikkat etmemiş olabilirsiniz. Kötü yönünden bakmadan bir an evvel sporlarınıza başlamalısınız. Değerlendirmelerinizi mesela boyun bölgeniz de mi sarkma var boyun bölgesinin sıkılaştırıcı hareket egzersiz ve sporlarla başlayın gibi değerlendirmeler.

Sitenin Meleği.