Zayıflatan Diyet İçecekleri !

bitki çayıZayıflatan bir takım içecekler var. Bu diyet içecekleri, etkin diyet içerisinde içildiğinde zayıflama etkisi gösteriyor. Gerek tokluk hissi verme açısından, gerekse ödem atması açısından içecekler oldukça önemli bir alana sahip. Metabolizması yavaş olanların da sık sık sıvı tüketmesi gerekiyor. Bu içcekler metabolizmayı da hızlandırıcı etkiye sahip. Metabolizma hızlandığında kilo verme hızlanır ve kolaylaşır.

Zayıflatan, iştah kesen, ödem attıran, tok tutan, metabolizma hızlandıran ve yağ yaktıran içecekler !

elma sirkesiDiyette elma yemek çok önemli. Elmayı yemek dışında taze sıkılmış elma suyunu da içebilirsiniz. Ama en güzeli doğal elma sirkesi tüketmektir. Doğal elma sirkesi kesinlikle zayıflatır ve formda tutar. Elma sirkesi, suyla karıştırılıp içilmelidir. Bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. Bu sirkeli sıcak suyu ister sabah için, isterseniz akşam. Ama mutlaka her gün içmeye özen gösterin. İçmek dışında salatalarınıza da katabilirsiniz.

limon suyu Limon suyunun metabolizma hızlandırma gibi bir etkisi bulunmaktadır. Sabahları uyandığınız 1 limonun suyunu yarım demet maydanoza ekleyin, blendırdan geçirin ve kahvaltı öncesinde bu içeceği için. Maydanozlu limon suyu kürü, kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak güçlü bir etkiye sahiptir. Tansiyonunuz düşükse bu kürü uygulamayın.

Limon tansiyonu daha da düşürür. Ayrıca sıcak suya limon sıkıp içmek de sık sık kullanılan bir diyet içeceğidir.

yeşil çayYeşil çay içmek metabolizmanın hızlandırılması açısından son derece faydalıdır. Ayrıca ödem atmak isteyenler için de yeşilçayı tavsiye ederiz. Her gün en az 1 en fazla 3 kupa sıcak yeşilçay için. Yeşilçayı aktardan döke almaya özen gösterin. Yeşilçay zayıflatır ve sizi formda tutar. Tokluk hissi verir ve iştah keser.

bitki çayıZayıflamak için sık sık bitki çayı için. Kekik, adaçayı, ıhlamur, yeşilçay, funda çayı, mate çayı ve papatya çayını tavsiye ederim. Ayrıca çubuk tarçın ve karanfille demleyeceğiniz tarçın çayı da sizi zayıflatacak muhteşem bir iksir. Tarçın şeker ihtiyacınızı dizginler. Tatlı krizleriniz için mükemmel bir çaredir. Bu çayı her akşam içebilirsiniz.

meyve duyuGreyfurt, portakal, elma, maydanoz, havuç suyu gibi doğal ve taze sıkım meyva suları da diyette içilmelidir. Gazoz, kola, hazır meyva suları yerine taze sıkılmış meyva suyunu tercih edebilirsiniz. Greyfurt özellikle son yıllarda diyetlerde içilen popüler bir içecek. Zayıflamaya olan faydaları her gün biraz daha ortaya çıkıyor.www.bilgeis.com

Bilgeis..