Zayıflatan En Etkili Yiyecekler

Yak yakan, metabolizma hızlandıran, metabolizmayı çalıştıran, vücudun daha çok enerji harcamasını sağlayan ve böylece daha fazla yak yakmaya ortam hazırlayan en önemli besinler. Bu besinler zayıflatıyor. Göbek yağlarını yakıyor. Daha hızlı kilo verdiriyor. Diyet yapanların her zaman bu yağ yakan yiyecekler ve içeceklerden tüketmesi gerekiyor.

Yağsız süt ve yağsız sğtten üretilen hiç yağ içermeyen light ürünler kesinlikle kilo verdiriyor

Kalsiyum bakımından zengin bu besinlerin açlığı kontrol ederek zayıflamaya yardımcı olduğu bilinir. Özellikle de az yağlı / yağsız süt ve yoğurdun yağ yakımını artırdığına dair birçok çalışma yapılmıştır.

Kırmızı üzüm, rengi kırmızı olan kara dut gibi kırmızı meyveler de zayıflatıyor

Yapısında antioksidan özelliği taşıyan resveratrol maddesini barındıran kırmızı üzüm ve dut yağ çözücü etkiye sahiptir.

Kırmızı biber ve bol baharatlı yiyecekler zayıflatır, yağ yakar, metabolizma çalıştırır

İçindeki capcaicin sayesinde vücut ısısı artar ve böylelikle vücudun yağ yakma kapasitesini artırır. Baharatlı besinlerin tokluk hissi yarattığına dair bilimsel çalışmalar da bulunur.

Somon balığı mutlaka tüketilmelidir

İçerdiği omega 3 sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve özellikle meme kanserinden korunmada etkilidir.

Her diyette zencefil tüketilmeli, zencefil çayı içilmelidir

Yapısında bulunan gingerol, metabolizma hızının artmasına yardımcı olur. Sindirimi, hazmı kolaylaştırıcı etkisi de vardır.

C vitamini yüksek meyveler, vücutta yağ yakımını artırır.

Diyet yapıyorum psikolojisinden uzak durun. Diyet yaptığınız zamanı yeme alışkanlıklarınızı düzene soktuğunuz bir süreç olarak kabul edin. Hedefiniz yemek için yaşamak değil, yaşamak için yemeliyim felsefesi olmalıdır.

Diyet yaparken sürekli tartılmayın. Sadece haftada 1 tartılın. Sürekli tartılmak motivasyonunuzu bozar. Kilo verip vermediğinizi her gün test etmeniz sizde kilo takıntısı oluşturur. Bu takıntı sizde motivasyon bozukluğu yaratacak, diyet yapmanıza engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir