Zayıflatan Müthiş Zayıflama Besini

Zayıflama için bunu yiyin kilo verin zayıflayın ve formunuzu da koruyun. Zayıflama sürecinde yiyeceğiniz besinler kadar ne kadar ve ne şekilde yediğiniz de önemlidir. Kilo vermek istiyorsanız alışveriş listenize bir madde daha ekleyin ve bunu alın. Bakalım sizin de zayıflamanıza faydası olacak mı ?

Peki nedir bu kolay ve hızlı zayıflatan zayıflama yiyeceği ?

Yulaf; diğer tahıllara göre daha yüksek oranda çözünür posa içeriyor. Ayrıca demir, manganez, çinko ve E vitamini, tiamin, niasin, rihoflavin, folat ve diğer B grubu vitaminlerinin de kaynağı…

Yulaf aynı zamanda iyi bir selenyum deposu. Selenyum ise vücut için önemli bir antioksidan, astım ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu, DNA tamiri ve özellikle kolon kanseri olmak üzere kanser riskini azalttığını da söylemek de fayda var.

Yulaf, magnezyum minerali açısından da zengin. Magnezyum, vücudun glukoz ve ensülin salınımında görev alan 300’den fazla enzimi destekliyor. Yulaf bu olumlu etkilerinin yanı sıra barsak ve sindirim sistemine de yardımcı. Bu etki için yulafın içinde bulunan ‘betaglukan’ dediğimiz etken maddeden düzenli olarak günde en az üç gram alınması gerekiyor.