Zayıflatıcı Diyet Yemekleri

Zayıflamak,kilo vermek ve yaza daha fit girmek istiyorsanız işte tam vakti.İçinde bulunduğunuz mevsim kilo vermek için oldukça elverişli.Bu aylarda kilo vermenizi hızlandıracak bilindik ama çok kullanışlı önerilerimiz var !

Her zaman duyduğumuz fakat uygulamadığımız bilgilere tekrar göz atmaya ne dersiniz hanımlar ?

-Gün boyu ara öğünler yapın: Kilo verdikten sonra genellikle bırakılan ara öğünler, verdiğiniz kiloları almanızın gizli suçlularıdır. Özellikle akşam yemeği seçimlerinizin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak için mutlaka ikindi öğünü yapın.

-Ana öğünlerinizde her zaman protein arayışı içinde olun: Özellikle öğle öğünlerinizde bir avuç içi kadar tavuk, balık veya kırmızı et tüketmeyi ya da zeytinyağlı sebze yemeğinizi bir kase cacık ile tamamlamayı diyet yasalarının bir numarası ilan edin.

-Baharatlar mutfağınızın yıldızları olsun: Ana öğünlerde hazırladığınız et yemeklerini baharatlarla zenginleştirerek -haşlanmış tavuk yerine sebze soteli baharatlı tavuk- “tatsız tuzsuz yiyecekler diyettir” tabusunu yıkın. Bulgur pilavını az yağlı pişirirken bol nane ve sumak kullanın.