Zayıflayan İnsanların Kilo Verme Sırları

Gerçek hayatınızda nasıl ki gerçek dostlarınızve düşmanlarınız varsa tıpkı bu felsefenizi diyetinize de uygulamalısınız. Eğer siz kilo vermek isteyen biriyseniz dost besinleriniz ve düşman besinleriniz var demektir. Yani bir taraf sizin iyiliğinizi isterken diğer taraf her zaman kötülüğünüzü istiyor durumdadır.

Bu kaynak sizi bu düşünce yapısı isteklerinize pratik olark gitmenizide sağlayacaktır.

Olur mu öyle şey diyen diyenleri duydum arkadaşlarımdan ama şimdi onlara dikkat ediyorumda söylediklerimi bir bir yapıyorlar çünkü ben öğrendiğim bir bilgiyi en az 4-5 kaynaktan teyit etmeden videolarını köşe yazarlarının uzmanların tamamdır demediği şeyleri paylaşmıyorum ve yazmıyorum.

Şimdi dediklerime kulak astılar demek ki uygulamaya başladılar.

Bir tane arkadaşım var kulakları çınlasın selamlar ona burdan çok : ))) Nilay. 80 kilo idi 21 yaşıdna bu arkadaşım. Kendisine tüm besinleri yiyecekleri dost görürdü : )

dost gördü ve böyle oldu zaten. Kaç kerelerce uyardım onu abur cuburu çok yiyen ve hareketsizliğin sıfır olduğu bir arkadaşımdı. Birazda psikolojik elbette öSS yi kazanamadı ve bu sene tekrar hazırlanıyordu onun stresi de ona epey bir etkide yaptı.

Ben hep ona elimden geldiğince yardım etmeye başladım size biraz sonra yazacaklarımı da ona biz A4 kağıdınaz yadım ve evine gittim dedim bunları sen al buzdolabının üzerine as buna göre bir bak ve bu dildiklerine göre beslen.

Sana hiç yeme dediğim bir meyve sebze yok sadece seni daha bilinçlendirmek adına birşeyler yapmak istiyorum demiştim ve kabul etmemişti bunu bana kızmıştı. Sonra ben bunu masasının üzerine bıraktım üzüldüm ve evden gittim. Annesi demiş anneme Nilay böyle böyle yaptı diye senin kız şöyle şöyle bir kağıt getirmiş vs diye : ) çok sevindim onun adına hem de nasıl anlatamam.

Hızlı yemek yeme: Yemeklerini asla hızlı yeme elinden geldiğince sakin ve yavaş yemelisin. Hızlı yemek yemek miğdeni rahatsız edebilme özelliği de çok yüksek bir davranış olur ve hele ki sen kilo vermek isteyen bir insansan yanında yemek yerken birileri olmalı ve sen onlarla konuşa konuşa muhabbetle beraber yavaşca yemelisin.

Teknoloji çılgınlığı: Teknoloji tembelleşmemiz için bir büyük sebep. Bundan dolayı biz teknolojiye odaklanmakla aslında hareket etmeyen yerinden kımıldamayan bir nesil olma yolunda gidiyoruz. Buna da dikkat etmelisiniz.

Yağ oranları düşün yemekler yemeli, yağı elinden geldiğince az kullanmalısın. Yoğurt süt ve süt ürünleri besinlerini kast ediyorum. Öğün atlamamak ve çok büyük açlıklar oluşturmamalısınız kendinizde. Büyük açlıklar iştah olarak da sizi kamçılayacaktır, buna izin vermeyin. Ara öğünlerinizi de atlamayın, ara öğünlerinizi de atmalayın. Früktoz seviyesi yüksek meyvesuları içmeyin;iştahınızı açacaktır; hele ki açsanız da daha da çok açacaktır.

Salata yerken soslu salataları tercih etmeyin.

Az uyuyan kişilerde fazla kilo alırlar.

Sizde uyku düzenlerinize dikkat edin bir bakalım kontrol edin günde ne kadar uyuyorsunuz. Yorgun bir bünye eğer istediği kadar uyuyamazsa yorgunlukda direk olarak metobolizmanızı yavaşlatır, kilo almanıza neden olur. Sizi açlık stresi neden bir kavramın avcunun içine almasına izin vermeyin.

Psikoloji de çok önemli sizin düşünceleriniz sizin tüm duygularınız beyninizi yönetir ve oradan gelen her bir artı ya da her bir eksi yine sonunda size dönüş yapar.

Sağlıkla kalmanızı sağlıklı olmanızı diliyorum hanımlar, Sitenin Meleğinden kocaman selamlarlaa!!!