Zayıflıyoruz Ama Sağlıklı Mı Zayıflıyoruz

Kilolarınızdan kurtulmak için birçok yolunuz var. Artık günümüzde gelişen tıpla beraber seçenekleriniz çoğalmış durumda. Size destek olabilecek kitaplar dergiler uzmanlar uzman köşe yazarlar her şey mevcut. Sizin yapmanız gerekenler neler biliyor musunuz? Gerçekten kendinize güvenip inanıp bu seçenekler içinden kendinize uygun olanı bulmak ve yaratmaktır.

Sağlığınız için olan sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz. Sağlıklı yiyecekler ve bedeninizi kilo verdirirken aynı zaman da canlandıracak gençleştirecek kilo verme yöntemlerine doğru ilerlemelisiniz. Bu yöntemler sizin zamanla artık hayat felsefeniz haline geleceklerdir.

Ne güzel ki bu duruma kadar sabredip iradesini bu seviyelere getiren kilo vermek isteyen hanımlara demek istiyorum. Bu sözümün nedeni de şu çünkü çoğu diyetlerin ve kilo vermek isteme hayallerinin kırılmasının nedenleri iradesizlik sabırsızlık. Ayda hemen 10 kilo verilir mi? Ne kadar sağlıklıdır?

Bekleyeceksin sabredeceksin. Kural bu. Sen onca zamanın birikimini onca yenilen yemekler alınan kaloriler hemen atılmaz. Atılsa da beden sarhoş gibi olur kendine gelemez gerçekten bu esasları dikkate almak göz önüne getirmek gerek.
Yediklerinizin içtikleriniz temizliği de çok önemliler.

Mutlaka yenilen sebzeler ve meyveler iyice yıkanmalı. Şimdilerde sebze ve meyveleri yıkamada kullanılan bakteriyel sular da var. Sadece su ile temizlenme olmayabiliyor çünkü. Besinlerdeki özellikle marketlerden alınan diyet olan şeylere de dikkat etmek gerek. Katkı maddeleri farklı bir şekilde kilo verdiğini zannetseniz de size zararlı olabilir.

Güvenmediğiniz markalardan tüketim yapmayınız. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız önce sağlığını düşünen bir birey olarak hareket etmelisiniz. Sağlıklı olan şeyleri tüketmede doğadan gelen besinleri katkısız olanları özellikle tüketmelisiniz.

Tüketimlerinizi de elbette kendi otokontrol sisteminizle elinize almalısınız. Bu sistem sizin destekçiniz olacaktır size.

Sağlığınız için iradeni istekleriniz ve sabrınız bir hamur gibi yoğrulacaktır. Kendinize bu süreç içersinde çok dikkat etmelisiniz. Sağlıklı günler dilerim. Her şeyden evvel sağlığını düşünerek hareket eden ve edebilecek bireyler olmanız dileklerimle…

Sitenin Meleği.