aliexpress.com alışverişi yapanlar dikkat!

bilgeis makyaj fırçası setiMerhaba. Sizlere aliexpress.com alışverişim hakkında bilgi ve sizin yapacağınız alışverişler hakkında fikir vermek istedim. aliexpress.com sitesinden 2 ayrı satıcıdan 2 ayrı ürün aldım ve ödemeyi kredi kartımla gerçekleştirdim. Önce neler aldığımdan söz edeyim. Kutu içinde makyaj fırçası seti ve bir de uzun sweat elbise satın aldım. Aldığım ürünlerin fotoğraflarını aşağıda veriyorum. Şimdi gelelim aliexpress.com alışveriş tecrübemin detaylarına.

Satıcıların satış profiline aliexpress.com alışverişinde dikkat ettim elbet de. Puanı ve satışı fazla olan satıcıları tercih ettim. Satıcılar ben ödemeyi yaptıktan birkaç gün sonra ürünleri kargoladı. Satıcıların verdiği kargo sorgulama kodu hemen sonuç vermiyor. Bu konuda endişelenmeyin. Ortalama 2-3 gün sonra size verilen kargo kodu ile sonuç ekranında kargonuzun hareketlerini izlemeye başlıyorsunuz.

17 Ocak 2014 tarihli verdiğim 2 sipariş birbirinden çok farklı zamanlarda elimde ulaştı. Makyaj fırçası seti önce ulaşan kargo oldu fakar burada çok ilginç bir durum söz konusu. Şöyle ki; Makyaj fırçası seti Türkiye’ye önce ulaşmasına rağmen gümrüğe takıldı ve ukim’e girip oaradan tekrar Avkim’e geçmesi ve elime ulaşması abartısız 20 günü buldu. 1 haftada ülkeye giren kargom maalesef gümrükte sıraya girdi ve bana 13 Şubat 2014 tarihinde ulaştı. Kargoyu alırken gümrükte kontrol edildiği için ayak bastı parası olarak 2,80 tl ücret ödedim.

Diğer kargom Hardal sarısı uzun bir sweat idi. Bu kargom bana ulaşmak üzere 22/01/14 19:30 tarihinde kargoya verilmiş görünüyor. Hong Kong üzerinden geldiği için bu kadar uzun sürdüğünü tahmin ediyorum. Ancak çok tuhaf bir şekilde bu kargom İstanbul Ukim’e takılmadı yani gümrükte kontrole girmedi ve böylece 1 gün içinde bulunduğum ile sevk edildi. Aradaki zaman farkı da kapanmış oldu. Sweat’in neden ukim’e girmedğini bilemiyorum.

Bu Uluslar arası kargo işleme merkezine giren kargolar epeyce kalıyor orada. Önce torbaya eklendi, sonra da torbadan alındı yazıyor. Aradan en az 1 hafta geçiyor. Endişelenmenize gerek yok. Benim sweat gibi şanslı bir kargonuz varsa ukim’e takılmadan direkt 2 günde elinize ulaşabilir.

Cep telefonu ve satış amaçlı çoklu ürün almak kesinlikle yasaklanmış. Özellikle 2014 yılıyla birlikte cep telefonu alanların kargoları mutlaka gümrüğe takılıyor. Riske girip girmemek size kalmış. Benim alışverişimin tutarı 35 dolardı ve limitin altında olduğundan sorunsuz elime ulaştı. Üst limiti aşmamanızı öneririm.

bilgeis makyaj fırçası setibilgeis sweat alışverişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir