AŞK KÖRÜ OLMAK

Nasıl bir âşıksınız? Geçici aşklar mı yaşarsınız yoksa kalıcı aşklar mı? Nasıl seversiniz? Çok mu bağlı olursunuz yoksa ayrı ayrı bağımsızlıklarla mı bir bütün ilişkiniz olsun istersiniz? Sevmek âşık olmak çok güzel hünerler ister. Ve o hünerler sonucu olarak sizlere büyük ve güzel meyveler verirler. Mutluluklarınız olur sevinçleriniz olsun huzur dolu zamanlarınız ve aşk dolu anlarınız olur. Sevince her şey bir dünyadır sizin için.

Her şey bir dünya. Kocaman mutluluklar sahibisinizdir. Sevdiğiniz varsa eğer hayattaki de en mutlu kişi sizsiniz demektir. Siz her şeyi seviyor ve her şey de sizi seviyordur.

Aşkın kör hali de vardır. Kör olursunuz ondan başkasını görmez ondan başkasına dokunamazsınız. Kendinizi ona ilikler ve bir daha da asla açmak istemez bir şekilde bağımlılıklar yapar bu sizde. Varlığı ile mutlu olduğunuz için yok olduğunda sanki varlığı olmasa yaşayamayacak bir daha hiç mutlu olamayacak gibi hissedersiniz.

Kendinizi bu durumdan sıyırmak zor olur. Bir ayrılık olsa toplamak zor olur. Hata da olsa yanlış da olsa göremezsiniz çünkü çok seviyorsunuzdur. O yalan da söylese ve bir başkası gelip onun hatalarını size söylese göremezsiniz. Çünkü o sizin gözünüzde bir mükemmeldir ve hataları olamaz.

O sizi üzecek hiçbir şey yapmaz yapamaz gibi gelir. Bu aşkın kör hali bu aşkın perdeli halidir.

Ne kadar kötüdür ki işte biz olaylar varken hatalar yapılıyorken göremeyiz. Sonrasında yani gözlerimiz açıldığında her şey ama her şey yıkılır biter.

Hayatımızı ve kendimizi toplamamız bir değil bir uzun zaman alır. Düşüncelerimiz hep ona gider nasıl hata yaptı nasıl bunu yaptı diyip ve ben nasıl bunu görmedim ben nasıl bu karşı bir şeyler yapmadım demekle geçer. Kızarsınız ve sinirlenirsiniz kendinize ama yapacak daha başka hiç bir şey yoktur. Siz hata yapmış olabilirsiniz.

Ama bu süreçten sonraki adımda ancak ve ancak ki kendiniz en kısa zamanda toplamaya çalışmaktır en kısa zamanda hayata dönmektir. Hayata dönmek için hayta tutunmaktır.

Sitenin Meleği.