Ayrılık Acısına Çözümler

aşk acısıAyrılığa alışılıyor mu, alışılıyor. En azından artık şaşırmıyorsun. Biri sana, önce seni ölürcesine sevdiğini söyleyip, sonra da seni öldürürcesine bırakıp gittiğinde, bu duyguyu daha önce de tatttığın için kalp hafızan devreye giriyor ve acıyı çok daha hafif hissediyorsun. Zamanla ayrıla ayrıla, acı eşiğin yükseliyor. Eskiden hüngür hüngür ağladığın olaylar bir zaman sonra canını bile sıkmayabiliyor.

Yine de aşk farklı şey. Aşkın hissettirdiği duygular kaçıncı aşk olursa olsun hep ilk aşk tadında…

Aşk hep aynı olsa da ayrılıklar zamanla evriliyor. Öldüğün ayrılıklar geçmişte kalıyor. Artık daha az hasarla atlatıyorsun biten her aşkı. Giden herkes de aynılaşıyor. Sanki hep aynı kişiye aşık oluyor, sonra da hep aynı kişiden ayrılıyorsun.

Ne tuhaf. Herkes nedense aynı. Oysa unutamam dediklerimiz vardı. Yeri dolmaz, vazgeçilmez, terk etmez ve terk edilmezlerimiz vardı.Aşk acısı çok koyardı. Ayrılık acısına yürek dayanmazdı. Kalp nasır tutunca bütün bunlar geçmişte kaldı.

Terk edilmeyi değil mutlu edilmeyi hangimiz hak etmedik ki?

Hata kimde diye düşündüğünüzü biliyorum. Çoğu zaman kendinizi suçladınız. İçten içe değerini bilemediğinizi, onu kaybettiğinizi, onun çok değerli olduğunu düşünüyorsunuz. O değerlendikçe kendi değerinizden kaybediyorsunuz. O yükseldikçe siz yerin dibine batıyorsunuz. Belki de bir gün unutamayacak, pişman olacak, koşa koşa özür dileye dileye size gelecek. Bunu mu bekliyorsunuz?

Kaybetmeye alıştığınızı düşünüyorsanız, gururdan yana elinizde kalan sıfırsa, mucizelere de inanıyorsanız beklemeye devam edin. Gönül rızası ile güle oynaya giden hiç kimse ağlaya ağlaya dönmedi. Terk eden hiç kimse pişman olup da koşa koşa gelmedi. Siz mendilleri eskitirken ağlamaktan, gidenler yeni sevgililerini eskitiyordu çoktan…

Aşk acısı diner mi, giden geri döner mi?

Aşk acısının dinmesi, gidenin geri dönmesinden çok daha olası ve kolaydır. Yeter ki siz acı çekmeye gönüllü olmayın. Unutmak istediğiniz kimse aklınızda kalmaz. İnatla ben acı çekeceğim diyorsanız bir sonraki şarkı size gelsin. Fal tutun bakalım, falınıza hangi şarkı çıkacak.

Bilge.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir